• ולרי

  נשלח ע"יולרי 13:33, 13 באפריל 2014

  לפי תשובתך האחרונה הבנתי שרק אם קבלתי סכומים נוספים מעל הקצבה הרגילה אז ביטוח לאו מי יכול לדרוש זאת מהנתבעת.אבל אני מקבל כבר 20 שנה קצבת נכות כללית והמשכתי לקבל את אותו סכום גם אחרי התאונה.ביטוח לאומי אומר שאחרי התאונה הנתבעת צריכה לשלם לי את הקצבה הזו וגם העתידית האם זה הגיוני?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  13:59, 13 באפריל 2014

  זה לא הגיוני. אם לאחר התאונה אמנם נוספה נכות רפואית, אולם אותה תוספת לא גרמה להעלאת הקצבה , שכן היא כבר שולמה במכסימום ,לא ניתן, לדעתי ,להפחית מפיצוייך כלום. לדעתי אינך מבין מה כל צד טוען והשאלה לגופה לא ברורה. ביטוח לאומי לא יכול לתבוע כלום במצב שבו התאונה לא גרמה לו לשלם כל סכום או קצבה מעבר למה שכבר שילם לפני התאונה.

  תגובה
 • 14:05, 13 באפריל 2014

  לפי מה שנאמר לי הוא שכביכול ביטוח לאומי טוען שהנכות (הנפשית שעבורה קבלתי) שהיתה כבר לא קיימת ונוצרה נכות חדשה בעקבות התאונה שאותה צריכה לשלם הנתבעת

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  15:24, 13 באפריל 2014

  ולרי ידידי אתה לא מדייק בעובדות ואתה גורם למענה לא מדוייק. אם לפני התאונה חלק מנכותך היתה נכות זמנית (עד מועד מסויים)והפסיקה להתקיים לאחר אותו מועד, ואילו לאחר התאונה נוצרו נכויות אחרות ונוספות אז אכן יש מקום להפחתה.

  תגובה
 • 17:59, 13 באפריל 2014

  לא היתה זמנית

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  09:13, 14 באפריל 2014

  כל נכות נוספת שמביאה להגדלת קצבת הנכות גורמת להפחתה. רק אם הקצבה שלפני התאונה לא גדלה בעקבות התאונה, רק אז לא ניתן להפחית.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.