• 27 באפריל 2014

שבר בקרסול בעקבות נפילה (מפגע תעבורתי)

שלום, לפני כשבוע נפלתי מהירידה מהמדרכה לחנייה, בעקבות הנפילה שברתי את הקרסול וכעת אני עם גבס כמעט עד הברך. לצערי אני הייתי בחופשת לידה (ללא תשלום) ונאלצתי גם להפסיקה באמצע ולהכניס את התינוק לגן מוקדם מהמתוכנן מאחר שאיני יכולה לטפל בילד לבדי (אסור לי לדרוך כלל על הרגל לפי דברי הרופא, כל דריכה הכי קלה תוביל אותי לניתוח). כמו כן צילמתי את המפגע (בלטה ששקועה פנימה ששם נתפסה לי הרגל והתעקמה) . שאלתי היא, מהי הפרוצדורה כעת מול העירייה? אני מעוניינת לתבוע פיצויים. האם עליי לפנות לעירייה או ישירות לבית משפט? תודה רבה

27 באפריל 2014
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 29 באפריל 2014

עדיף לפנות קודם כל לערייה במכתב דרישה מלווה בצילומים ובתיעוד הרפואי. במקביל צריך להוכיח את עצם קרות התאונה באותו מקום נטען, באמצעות ראיות חיצוניות כמו עדי ראייה , פנוי מד"א מהצקום וכד'. לא די בצילומי המקום שכן בבית המשפט גם נדרשת הוכחה אוביקטיבית (ממקור שאינו התובע עצמו) בדבר קרות התאונה באותו מקום. עדיף להיות מיוצג ע"י עו"ד בתחום.

29 באפריל 2014
    • 1 במאי 2014

תודה רבה על התשובה. אמא שלי הייתה עדת ראייה למקרה. האם זה מספיק? לא פונתי באמבולנס...תמונות של המקום יש ברשותי

1 במאי 2014
      • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 1 במאי 2014

אולי זה מספיק. ברור שאם אין עדים אחרים ורק האם היתה נוכחת אז אין ברירה אלא להביא אותה לעדות. שוב אני חוזר ומציע שבמקרים כאלה עדיף להיות מיוצג ולא לבצע "פעילות עצמאית" מול הערייה.

1 במאי 2014
        • 1 במאי 2014

אוקיי. האם יש עורכי דין שמחייבים רק במידה וזוכים(ולוקחים אחוזים מהזכייה)? ולא מחייבים בתשלום במידה ואין זכייה בסכום כספי?

1 במאי 2014
          • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 2 במאי 2014

בוודאי. עורכי דין רבים מייצגים באחוזים מהזכייה בלבד ואם לא זוכים לא גובים דבר.

2 במאי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?