• 29 באפריל 2014

הליך הוכחות

שלום רב עו"ד פרויליך יש לי שאלה כללית במידה ותיק מתנהל בבית משפט מחוזי מה הצפי מבחינת זמנים לסיום תיק כאשר שופט מציין שאם לא תושג פשרה הוא הולך "להליך הוכחות מזורז "מה משך הזמן שנותר לניהול תיק אחרי כל ההליכים המקדמיים חוות דעת וכ'ו בבית משפט מחווזי?
    2. האם לימודים ושיקום מטעם ביטוח לאומי שיחלו בקרוב בפגיעה שחלק מאחוזי הנכות שלה הם נוירופסיכולוגיות יכול לפגוע בסיכויי התביעה מול חברת הביטוח מבחינת כושר השתכרות עתידית או אחוזי הנכות שנקבעו ע"י המומחים או שזה בסדר פשוט קשה לי יותר ללמוד אני נצרך ליותר עזרה בלימודים מאשר בעבר וכ'ו וזה מספיק לבית המשפט בשביל להתרשם שזה לא בהכרח ישפר את סיכויי הכושר השתכרות העתידי שלי כיוון שעדיין מעסיקים יירתעו מהנכויות שלי בקבלה לעבודה בגלל פטור משירות ביטחון וכ'ו? תודה רבה לך על הקדשת זמנך

29 באפריל 2014
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 30 באפריל 2014

הליך הוכחות

1. לא ברור לי מה משך הזמן של "הליך הוכחות מזורז". משך הזמן שבו מתנהל תיק הוכחות במחוזי תלוי ביומנו של השופט כלומר מתי יש לו מועדים פנויים ביומן לשמיעת הוכחות . שנית בכמות העדים מטעם שני הצדדים וזהותם (עדי ראייה , מעבידים, מומחים, חוקרים ועוד) , ולאחר שמיעת העדים מועדים לסיכומים מטעם שני הצדדים ולאחר שהוגשו הסיכומים פרק זמן נוסף של חודשים עד מתן פסק דין. כל אלו זמנים נזילים ולא ברורים ולכן לא ניתן לתת מענה לפי נוסח השאלה כפי שנשאלה. 2. נושא השיקום המקצועי לא יכול להזיק כי הוא מוכיח שאתה מנסה להשתקם ולמצוא עבודה. גם כך לא בטוח שתמצא עבודה כזאת. בכל מקרה , וגם עם אחוזי נכות בתחום נפשי או הנוירולוגי , אין לצפות שייפסקו הפסדי השתכרות מלאים גם אם אינך עובד או לא חזרת לעבוד, ופנייתך לשיקום עשויה להוכיח הן פגיעה קשה המצדיקה שיקום והן רצון להשתקם, ולפעול דווקא לטובתך.

30 באפריל 2014
    • 30 באפריל 2014

הליך הוכחות

תודה רבה עו"ד פרויליך ובנוגע לשיקום בתחשיב האקטאורי שחברת הביטוח צירפה לתיק היא לא הכניסה הורדת כסף על שיקום מקצועי כי עדיין לא התחלתי וחיכיתי לראות אם יש פשרה ואחרי הפשרה להתחיל על מנת שלא יקזזו כסף נוסף אם כעת בזמן ההליך המשפטי אני יחל בשיקום הם ידרשו הורדה נוספת בדוח האקטאורי על מימון הלימודים וכיוצא בזה נכון?במידה וזה נכון והם ידרשו קיזוז נוסף מהפיצוי שייפסק על שיקום , האם טענה שיכולתי לממן הלימודים בעזרת מלגות לחיילים וחוק שנה ראשונה לחיילים בחינם באזור הדרום בו אני מתכוון ללמוד .היא טענה טובה לכך שאם היתי משרת בצבא לולא התאונה היתי יכול ללמוד בחינם ולקבל הטבות של חיילים משוחררים ולא היתי זקוק לכספי השיקום לצורך הלימודים ולכן אין לקזז אותם מסכום הפיצוי שייפסק?

30 באפריל 2014
      • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 30 באפריל 2014

הליך הוכחות

חברת הביטוח אכן תטען שיש להפחית את דמי השיקום מהפיצויים. אולם כנגד הפחתה זו ניתן לטעון שאם השיקום אכן קשור לתאונה (כי רק אז ניתן להפחית את דמי השיקום מהנזק) הרי שיש לפצות במשך כל תקופת השיקום לפי הפסד השתכרות מלא , שכן ברור שבתקופת השיקום ולאור שעות הלימוד ומערכת השעות כולל הגעה לשיקום וחזרה מהשיקום אין אפשרות לעבוד ונגרם הפסד השתכרות מלא ולא חלקי כשעור הנכות. במקרה כזה מתקזזת ההפחתה כנגד הפסד ההשתכרות המלא כולל הוצאות הנסיעה היומיומיות הלוך חזור (אם אין מימון להוצאות נסיעה ע"י הביטוח הלאומי).

30 באפריל 2014
        • 1 במאי 2014

הליך הוכחות

תודה רבה בעקבות החלטה מאתמול של השופט שהחליט על תאריכים לתצהירים וציין שכדאי בכל זאת לסיים את התיק בפשרה כי יש הסכמה על הסכום אבל לא על חלוקה האם בכל זאת כדאי להתחיל שיקום למרות שיש סיכוי לפשרה "באוויר" בזמן הגשת התצהירים ואז חברת הביטוח תתנער מהסכום המוסכם בעקבות שיקום ותטען להורדה גבוהה יותר בעקבות דוח אקטאורי או בכל זאת כדאי להתחיל בשיקום ?

1 במאי 2014
          • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 1 במאי 2014

הליך הוכחות

שוב אני חוזר. השיקום אינו פועל רק לצרכי הפחתה וניכויים אלא גם לצרכי הגדלת הפיצוי מצד שני, כך שלא נראה שחברות הביטוח יעצרו הסכם פשרה בגלל נתון "חדש" כזה.

1 במאי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?