חוסר טיפול על ידי עורך דין - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • מירי

  נשלח ע"ימירי 15:28, 1 במאי 2014

  שם תוכן הודעה: שלום רב! פנינו לעורך דין בעניין תביעה נזיקין ושילמנו לו 500 ₪ שכר הטרחה אך עברו כבר יותר מחודשיים ולא קבלנו זכר ממנו... לא שלח לנו אף עתק מה נעשה או לא נעשה...מה נשלח או לא נשלח וגם לא נתן העתק של ההסכם שחתמנו עליו... כותבים לו מיילים פעמיים בשבוע, מתקשרים אליו...מבטיח לשלוח ושוב שקט... בסוף נודע לנו שהוא עורך דין בדיני עבודה ולא בנזיקין... השאלה: האם ניתן לדרוש את הכסף ששולם בחזרה או לפחות חלק אם לא נעשה שום דבר או חלק קטן ( במקרה וישלח לנו משהו...)? ואם ימשיך להתעלם מבקשות שלנו האם ניתן להגיש תלונה ללשכת עורכי הדין בישראל? ואיך מגישים תלונה ללשכה? ואם אכן יטפלו בזה? או יש גוף אחר שיכול לטפל בחוסר טיפול ולא אמינות על ידי עורך דין??? בתודה מראש! מירי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  18:24, 1 במאי 2014

  1. פנייה לייצוג משפטי בתיק נזיקין אינו מחייב את עורך הדין "לדווח" ללקוח על פעילותו בכל יום או כל שבוע או כל חודש, וגם לא לשלוח ללקוח עותקים ממכתבים או פניות או בירורים שערך. העובדה שלא קיבלתם "דיווחים" אינה אומרת שעורך הדין לא מבצע פעולות לקידום התיק. עורך הדין עובד באחוזים מהתוצאה ו 500 השקלים שגבה ככל הנראה עבור "פתיחת תיק" אינם מהווים שכר המצדיק או מאפשר חוסר פעילות. 2. תמיד ניתן להפסיק ייצוג, אולם לא נראה שחודשיים מאז נפתח התיק מהווים די זמן כדי "לשפוט" את עורך הדין בחוסר מעש או חוסר אמינות או הצדקה לפנות ללשכה. 3. העדר מענה לפניותיכם אכן מהווה בעייה שכן עורך הדין חייב להשיב לשאלות לקוח ולתת הסבר בדבר מצב הטיפול בתיק . 4. אולי כדאי לפנות לעורך הדין בכתב (בדואר רשום) או במייל ולבקש מענה על שאלות או מענה לפניות טלפוניות.

  תגובה
 • 19:33, 1 במאי 2014

  שם תוכן הודעה:

  תודה על תשובתך!

  לא כ"כ הבנתי - האם 500 ₪ זה הסכום מצדיק או לא עבור " פתיחת תיק" בלבד?

  זה מקובל?
  תודה לך שוב!

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  09:11, 2 במאי 2014

  אינני יודע עבור מה שולם הסכום כי איני מכיר את פרטי ההתקשרות הנחתי שהתשלום נעשה עבור פתיחת תיק ועל חשבון שכר הטרחה הכולל כמקדמה. זה מקובל.

  תגובה
 • 11:06, 2 במאי 2014

  העניין שאנחנו רוצים לעזוב אותו.... אך הוא טוען שמפסיק לטפל בתיק עכשיו ולא מבקש שכר טרחה כי כבר שולם לו דמי " דמי פתיחה" .... תודה לו על כך כמובן שלא מבקש שכר טרחה מעבר למה ששולם...שלא נעשה שום דבר בנושא שלנו... אבל בקבלה שקבלנו אותה רשום: " שכר טרחה " שפתאום נהפכה ל"דמי פתיחה"??? האם נוכל לבקש החזר חלקי? האם מקובל? כי רק דמי פתיחת תיק עבור 500 ₪ נראה לא הגיוני.. תודה ושבת שלום

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  11:45, 2 במאי 2014

  אני מניח שהלקוח הוחתם על חוזה. אולי עותק מההסכם לא נמסר ללקוח אבל ככל הנראה יש הסכם כי עורך דין המייצג בנזיקין באחוזים מהתוצאה חייב להתקשר בחוזה כתוב. זכות הלקוחה לקבל עותק מההסכם. לקוח לא מרוצה זכאי לדרוש הפסקת הייצוג.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.