אשמה בתאונה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 17:41, 7 במאי 2014

שלום, אודה לעזרתך במקרה הנדון - נסעתי בכביש ברחוב בעיר היה עומס אך תנועה זורמת עד להתחלפות הרמזור לירוק. בעת שאני נוסעת בנתיב שלי , משמאלי ניסתה לחתוך אותי ללא איתות אישה שנסעה משמאלי תוך שהיא בשיחה קולחת כשהסלולרי בידה. צפרתי לה על שאיני מוכנה שתחתוך אותי שכן לא אותתה אלא פשוט נדחפה לכיוון שלי עד שנאלצתי לעצור את רכבי והיא עדיין מתעלמת כאילו אני לא שם ואפילו לא מסתכלת לכיווני וממשיכה בשיחתה בסלולרי לאורך כל הדרך גם בנסיעה ואז בעוד היא לפניי היא בולמת בעוצמה את הרכב שלה כשהרמזור התחלף לאדום ללא האטה ואני בלמתי אחריה והספקתי לא לפגוע בה אך בבלימה הבאה שלה שוב בלמה בעוצמה ואני הספקתי לבלום אך הרכב שלי נגע בשלה ובפלסטיק שלה מאחור נהיה שפשוף קל וקטן מאוד אך היא יצאה מרכב עם הסלולרי שלה ביד, מנתקת את השיחה ואמרה שתיגש למוסך כי גם ככה יש לה טיפול גדול ואולי יש כעת נזק פנימי בתוך הרכב וכו וכו'. אמרתי לה שזה לא בסדר שכך חתכה אותי והתעלמה ממה שקורה מסביב ושוחחה כל הדרך בסלולרי ואילולא חתכה אותי , היתה עם הסלולרי ובלמה ללא האטות וגם היא היתה לא בסדר, אך היא שיקרה במצח נחושה וטענה ששוחחה רק ברמזור אדום ושאני יכולה לבדוק שזה חוקי. האם מצידה נחשבת נהיגה עם רשלנות תורמת? במידה ותחליט לתבוע את הביטוח שלי? תחילה אמרה שהיה פקק ולכן שוחחה בסלולרי ואחר כך שינתה ואמרה שרק ברמזור אדום שוחחה, אך אמרתי שזה ממש לא פקק ויש תנועה עד שהרמזור אדום ושכן חתכה אותי תוך נסיעה עם הסלולרי בידה ואמרה שגם אם כן אני אשמה בלבד כי מי שנכנס מאחור הוא האשם שצריך לשמור מרחק. הסברתי ששמרתי כמה שניתן אך הבלימה שלה היתה חריגה ללא האטה כלל. הענין הוא שאני כעסתי כי האמנתי במליון אחוז שלו האישה היתה ערה יותר לסביבה, לא משוחחת בטלפון בנהיגה ובעצירה, לא בולמת כך ולא חותכת ושאני מצידי שמרתי מרחק ככל שיכולתי בתנאים האפשריים ונהגתי בזהירות. מה לדעתך מומלץ שאעשה כרגע? יש בידי כמובן תעוד של תמונות ושעת המקרה במידה ויעזור.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

10:23, 8 במאי 2014

הבעייה היא שפגיעה ברכב עוצר מאחורנית (ללא קשר לסיבת העצירה או עצמתה) מטילה אחריות כמעט מוחלטת על הנהג הפוגע. השיחה בסלולרי היא אכן עבירה אולם ספק רב אם היא קשורה לפגיעה מאחור , שכן הפגיעה מאחור לא אמורה להתרחש אם שומרים מרחק, ללא כל קשר לשיחות הסלולריות של הנוהג. גם "העבר" כלומר החיתוך לפני התאונה לא קשור שכן הרכב שלפנייך כבר היה מאוזן במסלול כשפגעת בו. כרגע אין הרבה מה לעשות ויש להמתין לדרישת פיצויים , אם תוגש. כמובן שניתן לטעון לרשלנות תורמת ולהתמקח עם הנזק.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.