הסכמי פשרה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • יואב

  נשלח ע"ייואב 14:52, 26 ביוני 2014

  שלום רב , ברצוני לדעת כמה זמן בתיקים של היום מרגע הצעת פשרה של שופט בבית משפט זה זמן סביר לחכות לתשובת נתבעת/נתבעות כלומר האם מספר חודשים/ שנה זה זמן סביר לעמדת נתבעות לעניין הסכמה לפשרה? האם מעבר לזמן של שנה מדובר כבר בהגזמה מצד נתבעות או שגם דברים כאלה יכולים לקרות? ב. במידה והצעת פשרה ניתנה יש הסכמה לסכום ובכל זאת יש מחלוקות בין צדדים בתיקים גדולים על גובה החלוקה ובסופו של דבר התיק לא צלח את הפשרה האם יש דרך בה אני יכול להביע את זעמי בפני השופט על האשלייה שהנתבעות יצרו בפניי על רצון לפשרה על בזבוז זמן שיכל כבר להוביל לקידום התיק ללא ההצעה ? תודה רבה על המענה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  09:29, 27 ביוני 2014

  אין לזה כללים. לא ניתן לכפות על אף צד למשפט הסכמה לפשרה. כל עוד המשפט ממשיך מותר לכל בעל דין לשקול הסכמתו לפשרה. נכון שאי מתן עמדה להצעת פשרה של בית המשפט משך שנה מהווה טעם לפגם אולם אם הדבר לא גרם לפגיעה במועדי המשפט , אין אפשרות לרווח "משפטי" מאחור כזה. התרופה לכך היא לקדם את ניהול ההליך המשפטי לכיוון שמיעת הראיות.

  תגובה
 • 11:17, 27 ביוני 2014

  תודה על המענה אבל זה העניין עו"ד פרויליך שבכל השנה הזאת היו רק קדמי משפט והתיק לא קודם לתצהירים השופט בתיק גם אמר שהתיק יכל להסתיים מזמן השאלה שלי האם עצם קידום התיק לתצהירים ואז להוכחות גורם פעמים רבות למצב בו הצדדים מתפשרים מה שלא עשו קודם כי לא היה לחץ אמיתי של זמן והם מתפשרים על מנת לחסוך את עלויות המשפט? בנוסף מנסיונך האם יש תיקים שאתה מכיר ששנה עד שפשרה נסגרה אבל היא נזגרה לבסוף כלומר האם זה במתחם סבירות בתיקי הנזיקיןו בימינו ?

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.