open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 20 ביולי 2014

      מסובך קצת

      שלום רב מצטער על השאלה הארוכה הצדדים בתיק שלי הקציבו זמן לגישור בינהם ובפועל קבעו עם המגשר תאריך רחוק בהרבה מהזמן שהקציבו לעצמם בנוסף הם לא עידכנו את בית המשפט על כך שקבעו ישיבת גישור בתיק בזמן רחוק בהרבה מהזמן שהקציבו לעצמם להליך הגישור על אף שלפני מועד העיון כבר ידעו שהפגישה תתקיים הרבה מעבר לפרק הזמן שביקשו בתגובה ביקשתי מעו"ד מטעמי שיבקש מהשופטת לשריין מועדים להוכחות בתיק למקרה שהגישור לא יצליח ככה שלא "ירוויחו זמן" השופטת בתגובה במקום לגנות אותם שלא הודיעו על קביעת ישיבה במועד רחוק ועינוי של המתנה שלי טענה שאין תצהירים לכן לא ניתן לשריין מועדים להוכחות ובנוסף טענה שקבעה עיון פנימי לתיק כחודש לאחר ישיבת הגישור שנקבעה ונתנה להם פתח נוסף למריחת זמן כשאמרה שאם יהיו התפתחויות בגישור ניתן לעתור ולבקש על כל התפתחות ואז היא תתן זמן נוסף( יש לציין שעבר זמן רב מהצעת הפשרה על ידה ) א. האם עשיתי נכון בבקשתי מעו"ד על אף דחיית הששופטת את בקשתו (הוא לא רצה לדרוש זאת ואמר שזה לגיטמי שלוקח לצדדים זמן לקבוע מועד משותף אבל אני טענתי כי זה מריחת זמן שהרי אם לוקח זמן רב לקביעת מועד מוסכם על כולם מדוע דרשו מראש פרק זמן לגישור שלא יכלו לעמוד בו
      ב. האם ותהיה הצלחה בישיבת גישור יש מצב שבאותו יום עו"ד מטעם חברות הביטוח מתקשרים לחברת הביטוח ליד המגשר ומקבלים את הסכמתם או שזה לא קורה בד"כ והם עושים זאת בצורה מסודרת ?ואם לא האם הפער בין החודש של מועד הגישור לעיון הפנימי שהשופטת נתנה להם בד"כ מספיק זמן בשביל לקבל את עמדת הנתבעות ?
      ג. שאלה אחרונה האם הבקשה שלי על אף שנדחתה יכולה לגרום להם לגמור העניין בישיבת גישור אחת כיוון שהם יודעים שהשופטת נתנה להם כבר מרווח מספיק והיא לא תראה זאת בעין יפה במידה וימשכו זאת על פני עוד חודשים נוספים ?
      אשמח אם תענה לי בתשובתך בסעיפים שיהיה לי מסודר
      תודה רבה

      20 ביולי 2014
     • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 21 ביולי 2014

      מסובך קצת

      א. לא מקובל לקבוע תאריכי הוכחות לפני הגשת תצהירי עדויות מטעם הצדדים ואין טעם בהגשת תצהירים במקביל להליך הגישור. ב. אין מצב שבאותו יום יקבלו אישור להצעת מגשר. הסכמת חברת הביטוח לוקחת זמן . אין קשר בין תאריך העיון הפנימי של השופט לבין מועדי קיום הגישור. מועד העיון הפנימי הינו מעין תזכורת טכנית שהשופט קבע לעצמו ואינו תאריך בעל משמעות משפטית מחייבת. ג. לא נראה שהבקשה שלך לקבוע מועדי הוכחות תשפיע על כמות הישיבות הדרושות לקיום הגישור.

      21 ביולי 2014
      • 21 ביולי 2014

       מסובך קצת

       תודה על עזרתך האם לאחר ישיבת הגישור הראשונה בין הצדדים אוכל לדעת מה קרה שם אם עו"ד מטעמי לא נוכח בגישור? בנוסף כיצד ניתן למנוע ניצול הליך הגישור לפרק זמן בלתי מוגבל ?כלומר שהשופטת תקציב זמן מקסימלי להליך הזה כרגע היא רק קובעת תזכורות פנימיות ואני חושש מה גישור שאני מעוניין בו אך מצד שני איני מעוניין לתת לזה זמן בלתי מוגבל כמה זמן יכול לקחת אישור של חברת ביטוח לאישור חלוקה בין הצדדים סדר גודל של זמן במידה ותהיה הסכמה

       21 ביולי 2014
       • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 22 ביולי 2014

        מסובך קצת

        לא מבין מדוע עורך דין מטעמך לא נוכח בגישור, אלא אם הגישור הוא בין הנתבעים לבין עצמם. אין כללים מדוייקים להתארכות גישור. אם תהיה הגזמה תוכל תמיד לפנות לבית המשפט. אי אפשר לעמוד עם "סטופר" ולספור ימים. המתן חודשיים ואז תבדוק.

        22 ביולי 2014
        • 22 ביולי 2014

         מסובך קצת

         הפגישה היא בין הנתבעים עצמם לכן עורך הדין מטעמי לא נוכח נוצרה פה שאלה של חלוקה ממועד ההודעה על הליכה לגישור עד שתהיה ישיבת גישור ראשונה יחלפו 5 חודשים רק לישבת גישור ראשונה כאשר המחלוקת היא רק על חלוקה האם יש שלב אחרי פגישה ראשונה שזה נהיה אינטנסבי המפגשים ? כמה סביר לחכות למחלוקת כזאת עד אשר כדאי לפנות לבית משפט בטענה שכבר זה מוגזם ויקציב לוח זמנים ברור ?

         22 ביולי 2014
         • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 23 ביולי 2014

          מסובך קצת

          5 חודשי המתנה עד ישיבת גישור ראשונה זו גוזמא שאין כמותה. כל הליך הגישור נועד לחסוך מועדים שכן למגשרים יש יותר פנאי מאשר לשופטים והם גם מקבלים תשלום עבור הגישור. אם מועדי הגישור ממושכים יותר ממועדי המשפט לא צריך מגשרים וצריך לבקש ביטול הגישור או החלפת המגשר למגשר שיש לו זמן (לא חסרים כאלה). הפנייה לבית המשפט לביטול הליך הגישור במקרה שלך צריכה להיות מיידית.

          23 ביולי 2014
          • 23 ביולי 2014

           מסובך קצת

           אז מדוע השופטת להערכתך לא העבירה ביקורת על כך שישיבת גישור ראשונה היא במועד מאוחר ממה שהם בהתחלה הודיעו שייקח חודשים לגישור עצמו ואז הם יוציאו עדכון משותף ? עו"ד מטעמי טען שכיוון שיש 3 צדדים בתיק וזה המועדים שהמגשר העביר זה המועד המשותף המוסכם לשלושתם לי זה היה נראה תמוה ונסיון למשיכת זמן נוסף כרגע לא קורה כלום עם התיק והישיבת גישור רק עוד חודשיים וחצי כאשר עברו כבר חודשיים וחצי מאז הודעתם על הליכה לגישור האם אני מסתכן פה בהפסד זמן להערכתך? אני לא יודע מה לעשות (עברה גם מעל שנה מאז הצעת הפשרה שבה הסכום הוסכם אבל לא החלוקה )

           23 ביולי 2014
           • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 24 ביולי 2014

            מסובך קצת

            לא יודע מדוע השופטת לא העבירה ביקורת. גם אם יש 3 צדדים לא ייתכן לדחות לישיבת גישור ראשונה ל 5 חודשים . נניח שתהיה עוד ישיבה או שהישיבה תתבטל מסיבה כלשהיא ,האם ימתינו 5 חודשים לישיבה נוספת? הדרך הנאותה היא להתנגד להליך הגישור ולבקש לבטלו בטענה שמדובר בהליך לא יעיל ונוגד לחלוטין את הטעם היחיד לגישור, שהוא חסכון בזמן . מצד שני ,אם כבר חלפו חודשיים וחצי ועכשיו ממילא יש פגרה אולי כבר כבר עדיף להמתין לקיום אותה ישיבת גישור בשקט.

            24 ביולי 2014
            • 27 ביולי 2014

             מסובך קצת

             אני ימתין בסבלנות השאלה האחרונה שנותרה לימקווה שתוכל לענות גם עליה האם להערכתך עו"ד פרויליך יש סיכוי שמדובר בתרגיל של משיכת זמן על מנת "לצבור" עוד ראיות כנגדי לשם ניהול ההוכחות בהמשך ושהצדדים בינהם מנסים להראות עניין בגישור אך בפועל חברות הביטוח לא באמת מעוניינות בו וידחו כל הצעה אבל העיקר להרוויח זמן של איסוף ראיות תחת הגישור שבאוויר על אף התשלום מצידם למגשר שהוא זניח בחלוקה בין 3 צדדים ?
             ב. אם סכום מוסכם והיתה הודעה לבית המשפט שהסכום מוסכם והגישור נועד לפתור החלוקה אז מה זה אומר שהסכום מוסכם שכל צד פנה למבטחו ואמר לו הסכום הכולל שהגענו במשא ומתן הוא X שקלים ו3 החברות אישרו אותו כסכום הכללי שנראה להם הולם מבחינת סגירת התיק אך לא הגיעו להחלטה על החלק מתוך הסכום שכל צד ישלם תוכל להסביר לי עניין זה כי סכום הפיצויים מוסכם כבר יותר מחצי שנה ? תודה ושבוע טוב

             27 ביולי 2014
             • 28 ביולי 2014

              מסובך קצת

              ???

              28 ביולי 2014
     שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form