התייעצות - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 18:54, 31 באוגוסט 2014

  שלום רב שמי אורי , אני מנהל תביעה כנגד רשלנות מעביד תאונת עבודה כאשר נכות צמיתה מטעם הביטוח הלאומי ניתנה מזמן והתיק בבית המשפט על פיצוי מחברות הביטוח מתנהל שנתיים וחצי כאשר יש הצעת פשרה שקיבלה הסכמה של המבוטחים יש בעיות בין הצדדים בתיק מה האחריות שלו לתאונה ככה שהפשרה מתעכבת כרגע אני לא עובד מאז אותה תאונה מדובר בנכות גבוהה רציתי לדעת כאשר חתמתי על ויתור סודיות לחברת הביטוח מבחינת ביטוח לאומי קופות חולים וכל זה כל מסמך חדש שנניח נוצר בביטוח לאומי או קופת חולים נשלח אוטמטי או שחברת הביטוח אוספת את הנתונים אחת לכמה זמן או עד זמן מסויים מרגע שחתמתי על ויתור הסודיות הרפואי ואז שיש לה את המידע שמעניין אותה ואז פחות או יותר היא מפסיקה ? תודה רבה

  השב
 • 18:58, 31 באוגוסט 2014

  בנוסף משהו ששכחתי לשאול שקשור לשאלה אצל מי המידע נאסף אצל עו"ד החיצוני שמייצג את חברת הביטוח או שהמידע שנאסף מגיע ישירות לחברת הביטוח כל הזמן?
  ב. האם נטיית חברות הביטוח היא לקבל את עמדת עו"ד החיצויניים המייצגים אותם כלומר אם ימליצו להם על סגירת התיק חברת הביטוח תיעתר להצעתם ? תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  10:52, 1 בספטמבר 2014

  ויתור על סודיות רפואית אינו גורם למוסד רפואי או לביטוח לאומי "להזרים" אוטומטית כל מסמך רפואי חדש לידי הדורש. מי שעושה שימוש בוס"ר ורוצה מסמכים רפואיים צריך לפנות בפנייה ספציפית לגוף המחזיק במסמכים, לפרט במדוייק איזה מסמכים הוא מבקש (לדוגמא "תיק אישי כללי בקופ"ח" או "תיק ביטוח לאומי כולל פרוטוקולים וועדות וחוות דעת מומחים חיצוניים" וכד'). כל פנייה כזאת תקבל מענה ספציפי ויישלחו המסמכים המבוקשים באותה פנייה. לא יישלחו מסמכים נוספים או מאוחרים לפנייה. לצורך קבלת מסמכים נוספים דרושה פנייה נוספת. המסמכים מומצאים לגורם שמחזיק בוס"ר ואשר ביקש את המסמכים. ברוב המקרים הם יגיעו לידי עורך הדין החיצוני המייצג. חברות הביטוח נוטות לקבל המלצות של עורכי הדין החיצוניים במרבית המקרים.

  תגובה
 • 11:45, 1 בספטמבר 2014

  תודה רק הבהרה קטנה להבין שהבנתי את תשובתך ייתכן שכיום יש עדכונים חדשים עליי בביטוח לאומי ובקופת החולים ולא בהכרח שהמידע יהיה מא עד ת אצל העורך דין החיצוני המייצג את חברת הביטוח ? בד"כ כל הנתבעים אוספים מידע רפואי או שעו"ד שמייצג את הנתבע העיקרי בתיק הוא זה שאוסף את המידע וחולק איתם (כי למשל בדיקות רפואיות לצורך חוות דעת עברתי רק אצל מומחים מטעם הנתבעת העיקרית ולא ע"י כל הצדדים בתיק) ?

  תגובה
 • 10:58, 2 בספטמבר 2014

  תוכל לענות לי על השאלה עו"ד פרויליך?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  11:15, 2 בספטמבר 2014

  מה השאלה? תיעוד רפואי עדכני לא מועבר אוטמטית לעורכי דין אלא אם מבקשים אותו במפורש. עורכי הדין לא נוהגים לפנות כל שבוע או כל חודש לגופים שונים כדי לקבל תיעוד רפואי נוסף. אם כבר קיבלו את התיעוד פעם אחת די בכך, אלא אם יש נסיבות מיוחדות וייחודיות המצדיקות מעקב רפואי שוטף. אם יש כמה נתבעים סביר שכל אחד מהם יאסוף תיעוד רפואי בעצמו.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.