תאונת דרכים ללא נפגעים - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • זאב

נשלח ע"יזאב 20:02, 4 בנובמבר 2014

שלום, נסעתי בכביש המהיר בנתיב השמאלי ביותר, איבדתי ריכוז למספר שניות והמכונית סטתה ופגעה במעקה הבטון בצד שמאל באי תנועה וחזרתי לנתיב הנסיעה והמשכתי לנסוע באיטיות אך בזיג זג. כאשר מכוניתי הייתה בנסיעה אלכסונית לצד ימין פגעה בי מכונית שנסעה מאחורי באותו נתיב בדלת הקדמית בצד ימין. מעוצמת הפגיעה מכוניתי נהדפה ונעמדה במאוזן לכיוון הנסיעה. טענתי היא שהנוסע מאחורי לא שמר על מרחק בטיחות ולכן פגע בי. האם אני אצדק בתביעתי לקבלת פיצויי על הנזק למכוניתי מחברת הביטוח של צד ג'?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו״ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

17:42, 6 בנובמבר 2014

תיאורטית נכון שפגיעה מאחור מקנה עילה כמעט מוחלטת. אולם הכלל חל על נסיעה מסודרת ורגילה. אין חובה לשמירת מרחק מרכב הנוסע לפניך בנתיב אחר. אם אותו רכב מתחיל לזגזג על הכביש בגלל אשמתו שלו ופולש תוך הזגזוג לנתיב נסיעה אחר ורכב הנוסע באותו נתיב פוגע בו מאחור קשה יהיה לטעון כלפיו שלא שמר מרחק והוא אחראי לתאונה.

תגובה
  • 19:56, 6 בנובמבר 2014

שלום אריאל,

אני חושב שלא הסברתי את עצמי היטב ואני מבקש לתקן. אני נסעתי בנתיב השמאלי ביותר ורכב מאחורי היה בדיוק באותו נתיב שמאלי ביותר. כאשר פגעתי במעקה הבטון מצד שמאל, מכוניתי התחילה לזגזג בנתיב השמאלי ביותר כאשר בנקודה מסוימת, מעוצמת ההדף, היא נכנסה *חלקית* לנתיב הימני יותר. הנהג ברכב מאחורי לא עצר והמשיך במהירות תוך כדי ניסיון לעקוף אותי מימין ואז התרחשה התאונה (פגע בי בדלת הימנית הקדמית בעוצמה).

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

15:17, 10 בנובמבר 2014

כפי שאמרתי. ברגע שהנסיעה יוצאת מכלל שליטה ולא מדובר יותר בנסיעה מסודרת אלא ברכב שמזגזג על הכביש ןמהווה איום מיידי על התנועה , אין לבוא בטענות כנגד נהג שניסה לחמוק מתאונה ופגע ברכבך גם אם נסע מאחור.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.