הוכחות בתיק פלתד - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 08:48, 16 במרץ 2015

  שלום רב, אני זקוקה למענה בקשר לשאלת ניהול תיק פלת"ד במסגרת הוכחות. אני מייצגת תובעת שנפגעה בתאונת דרכים עת ירדה מאוטובוס. במסגרת כתב ההגנה טענה המבטחת, בין יתר טענותיה, כי היא נפלה במדרכה ולא במדרגות האוטובוס. הוגשו תחשיבי נזק, לאחר מכן ניתנה הצעת ביה"מ. ההצעה לא התקבלה על ידי המבטחת (המבטחת הציעה סכום נמוך יותר). עכשיו יש להגיש עדויות ולאחר מכן יתקיים קד"ם בטרם הוכחות. השאלה שלי היא - האם במסגרת העדויות יש להגיש עדויות גם לשאלת החבות (קרי איך אירעה בדיוק התאונה)? או רק לעניין הנזק. אני שואלת זאת מפני שלא ברור לי האם המבטחת תמשיך עם הטענה שאין זה ת"ד ואולי זו טענה שנטענה רק בכתב ההגנה. בקד"מ שהיה המבטחת לא טענה דבר לעניין החבות, אלא רק לעניין גובה הנזק. תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  12:12, 16 במרץ 2015

  רצוי מאוד לברר את עמדת התתבעת בשאלת החבות בשלב קדם המשפט ולפני קביעת התיק לשמיעת הראיות. תיאורטית כל עוד אין הודאה מפורשת בחבות עלייך להביא ראיות על התאונה כולל עדויות אוביקטיביות . תחשיבי נזק ללא התייחסות לשאלת החבות אינם מהווים הודאה בחבות והחבות עדיין מוכחשת.

  תגובה
 • 12:25, 16 במרץ 2015

  תודה רבה על המענה.
  אז האם בשלב זה מוטב שאגיש בקשת הבהרה לביה"מ באשר לסוג העדויות? או שאפנה לנתבעת לברר עמדתה?
  אני שואלת מבחינה פרקטית איך לברר שאלה זו, מאחר והקדם משפט כבר היה.

  תודה על עזרתך

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  13:20, 16 במרץ 2015

  לבית המשפט אין מה להבהיר כי לבית המשפט אין סמכות לוותר בשם הנתבעים על טענה בשאלת האחריות. גם פנייה בשאלה זו לנתבעים לא תענה לדעתי בוויתור על שאלת האחריות כי ברור שלעורכי הדין החיצוניים מטעם חברת הביטוח אין שום סמכות לוותר על טענה כזאת כך סתם וגם ברור שהם לא יבקשו רשות משולחיהם לוותר על הטענה כך שהמענה על השאלה ידוע מראש. אני מציע שפשוט תערכי להוכחת האחריות תגישי תצהירים עם תאור התאונה,עדויות משטרה ,דוחות פינוי מדא, עדויות חיצוניות, אימרות ראשוניות בחדרי מיון, וכוי וכל מה שיש להוכחת האחריות במסגרת ראיותייך במקום לשאול את הנתבעת שאלות שהמענה עליהן ידוע מראש.

  תגובה
 • 13:22, 16 במרץ 2015

  מודה לך מאוד!!!

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.