• יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:21, 30 במרץ 2015

  שלום מדובר בתביעת נזקין אחרי תאונת עבודה השופט נתן הצעה ואני הסכמתי והצד השני הסכים אבל יש בעיה שהביטויח הלאומי או חברת הביטוח בקשו שאני לא אגיש החמרת מצב ל 7 שנים האם זה מקובל האם התנאי הזה מהביטוח הלאומי או חברת הביטוח ומה הפתרון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  15:23, 30 במרץ 2015

  הטענה היא שמהפיצויים המשןלמים על ידי חברת הביטוח במסגרת הסכם הפשרה מפחיתים את תגמולי הביטוח הלאומי המחושבים לפי הנכות הקיימת כיום בביטוח הלאומי ולא לפי נכות גבוהה יותר העשויה להיות בעתיד אם תתקבל בקשה להחמרה שתוגש בעתיד לביטוח הלאומי. הבעייה היא שבהסכם הפשרה הם לא אמורים להגביל אותך מלפנות לביטוח הלאומי להחמרה בעתיד שכן גם אם לא היית מתפשר והיה ניתן פסק דין סופי בעניינך היו תגמולי הביטוח הלאומי מופחתים מפיצוייך כערכם ביום מתן פסק הדין ולחברת הביטוח לא היתה ניתנת הזכות לאסור עליך לפנות בבקשה להחמרה בעתיד. לכן אין כל סיבה לתת להם פריבילגיה זו במסגרת הסכם פשרה.

  תגובה
 • 15:58, 30 במרץ 2015

  האם הטענה היא מחברת הביטוח או מביטוח לאומי האם אפשר לא להסכים האם זה חוקי המוסד לביטוח לאומי קבע לי 19 לצמיתות ושלם לי חד פעמי ?

  תגובה
 • 16:01, 30 במרץ 2015

  סליחה שאני שואל הרבה האם יש חוק שאומר הביטוח הלאומי מונע מלקבוע אותו 7 שנים על החמרת מצב אם יש לאחר הסכם פשרה בתאונות עבודה כאילו יגביל את זה וביקש את זה תנאי בפשרה או הוא לא מתערב בזה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  08:28, 31 במרץ 2015

  אין חוק כזה. המגבלה של 7 השנים היא בגלל שכחלוף 7 שנים מיום התאונה מתישנת תביעת החזרה של הביטוח הלאומי כנגד חברת הביטוח בגין הגמלאות ואז , גם אם תפנה להחמרה (אחרי 7 שנים מיום התאונה) אין לחברת הביטוח שום סיכון יותר כי הביטוח הלאומי לא יכול לחזור אליהם בתביעת חזרה .

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.