• 30 במרץ 2015

  בירור

  שלום מדובר בתביעת נזקין אחרי תאונת עבודה השופט נתן הצעה ואני הסכמתי והצד השני הסכים אבל יש בעיה שהביטויח הלאומי או חברת הביטוח בקשו שאני לא אגיש החמרת מצב ל 7 שנים האם זה מקובל האם התנאי הזה מהביטוח הלאומי או חברת הביטוח ומה הפתרון

  30 במרץ 2015
 • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 30 במרץ 2015

  בירור

  הטענה היא שמהפיצויים המשןלמים על ידי חברת הביטוח במסגרת הסכם הפשרה מפחיתים את תגמולי הביטוח הלאומי המחושבים לפי הנכות הקיימת כיום בביטוח הלאומי ולא לפי נכות גבוהה יותר העשויה להיות בעתיד אם תתקבל בקשה להחמרה שתוגש בעתיד לביטוח הלאומי. הבעייה היא שבהסכם הפשרה הם לא אמורים להגביל אותך מלפנות לביטוח הלאומי להחמרה בעתיד שכן גם אם לא היית מתפשר והיה ניתן פסק דין סופי בעניינך היו תגמולי הביטוח הלאומי מופחתים מפיצוייך כערכם ביום מתן פסק הדין ולחברת הביטוח לא היתה ניתנת הזכות לאסור עליך לפנות בבקשה להחמרה בעתיד. לכן אין כל סיבה לתת להם פריבילגיה זו במסגרת הסכם פשרה.

  30 במרץ 2015
  • 30 במרץ 2015

   בירור

   האם הטענה היא מחברת הביטוח או מביטוח לאומי האם אפשר לא להסכים האם זה חוקי המוסד לביטוח לאומי קבע לי 19 לצמיתות ושלם לי חד פעמי ?

   30 במרץ 2015
   • 30 במרץ 2015

    בירור

    סליחה שאני שואל הרבה האם יש חוק שאומר הביטוח הלאומי מונע מלקבוע אותו 7 שנים על החמרת מצב אם יש לאחר הסכם פשרה בתאונות עבודה כאילו יגביל את זה וביקש את זה תנאי בפשרה או הוא לא מתערב בזה

    30 במרץ 2015
    • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 31 במרץ 2015

     בירור

     אין חוק כזה. המגבלה של 7 השנים היא בגלל שכחלוף 7 שנים מיום התאונה מתישנת תביעת החזרה של הביטוח הלאומי כנגד חברת הביטוח בגין הגמלאות ואז , גם אם תפנה להחמרה (אחרי 7 שנים מיום התאונה) אין לחברת הביטוח שום סיכון יותר כי הביטוח הלאומי לא יכול לחזור אליהם בתביעת חזרה .

     31 במרץ 2015
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?