תביעת קטין - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • אלה

    נשלח ע"יאלה 10:09, 21 ביוני 2015

    מקובל לומר שדרושה/חובה הסכמת 2 הוריו לתביעת נזיקין מחוק הכשרות. לא מצאתי סימוכין ישירים בחוק הכשרות. לחובה זו. לפי סעיף 9(ב) לפק' נזיקין הקטין יכול לתבוע ללא הוריו. מצאת גם פס"ד: העתק הדבק בבקשה: http://www.nevo.co.il/psika_ht ml/mechozi/m9455.htm אני רוצה להסיק שקטין יכול לצרף לתביעה רק את אחד ההורים...מה דעתכם?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

    עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

    14:47, 21 ביוני 2015

    שלילי חזק . סעיף 9 ב לפקודת הנזיקין דן בזכותו הכללית של הקטין לתבוע ולהיתבע. לא בכללי האפוטרופסות. סעיפים 14 - 20 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות דנים באפוטרופסותם של ההורים. מדובר באפוטרופסות משותפת ושווה. לא יחד ולחוד. סעיף 18א לחוק הכשרות מפרט ( LEX SPECIALIS) מתי יכול כל הורה לפעול בנפרד רק "בעניין שאינו סובל דיחוי". כלומר המסקנה ברורה ואין מורך בפסיקה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.