שאלה בנושא תביעת נזיקין - הפחתת תשלומים מהתביעה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • יצחק גור

נשלח ע"ייצחק גור 23:29, 9 בדצמבר 2015

במקרה של תביעת נזיקין כתוצאה מרשלנות של מעביד, במידה ואני מקבל מביטוח לאומי תשלומים עבור נכות צמיתה נניח 25%, אני אמור להפחית תשלומים אלו מהתביעה עד גיל 80 בערך?? או פחות???

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

09:08, 10 בדצמבר 2015

אכן יש הפחתת גמלאות. הגמלאות מופחתות לפי לוחות היוון של המוסד לביטוח לאומי . לוחות ההיוון של המוסד לביטוח לאומי מתחשבות בתוחלת חיים נמוכה בהרבה מגיל 80 . כמו כן יש אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון בהפחתה וזו קיצבת הזקנה המגיעה בכל מקרה בגיל הפרישה מחיי העבודה המופחתת מההפחתה.

תגובה
  • 09:43, 10 בדצמבר 2015

תודה עבור התשובה המהירה - לא בדיוק הבנתי, אם נניח אני מקבל מביטוח לאומי 5000 שח לחודש עבור נכות צמיטה ואני תובע בבית משפט נזיקין, ואני בגיל 60, אני אמור לנקות מהתביעה במידה ואזכה , 5000X12 כפול 20 שנה??? עד גיל 80 או 79??? או יש חישוב אחר ??- תודה מראש - יצחק

תגובה

10:13, 10 בדצמבר 2015

ראה תשובתי הקודמת. החשבון נעשה לפי טבלאות היוון. לא הכפלה ישירה.

תגובה
  • 19:56, 13 בדצמבר 2015

האם ניתן לתבוע בנוסף לתביעת נזיקין נגד החברה , גם אישית מנהלים בחברה במידה וניתן להוכיח רשלנות ושקרים של אותם מנהלים שגרמו ישירות לתאונת העבודה???

תגובה

08:33, 14 בדצמבר 2015

כל טענות התביעה נטענות ממילא באותו כתב תביעה כנגד כל הנתבעים ביחד. ברור שניתן לטעון כל טענה משפטית ועובדתית כנגד כל אחד מהנתבעים בנפרד.

תגובה
  • 21:59, 14 בדצמבר 2015

התכוונתי האם ניתן לתבוע בנוסף לתביעת נזיקין נגד החברה עצמה , לתבוע גם אישית מנהלים בחברה במידה וניתן להוכיח רשלנות ושקרים של אותם מנהלים שגרמו ישירות לתאונת העבודה??? בתביעה נפרדת שלא קשורה לתביעה נגד החברה?

תגובה

10:10, 10 בדצמבר 2015

זה לא חשבון כל כך פשוט . ההפחתה מתבצעת לפי הכפלה במקדמי היוון הנמצאים בלוחות היוון ויש להתחשב גם בקצבאות זקנה. בקיצור חשבון מורכב שהתוצאה שלו נמוכה בהרבה מהכפלה ישירה של הקצבה שלך במספר החודשים עד גיל 80.

תגובה
  • 23:23, 15 בדצמבר 2015

שוב תודה רבה על התשובות, למדתי מימון פינננסי לפני הרבה הרבה זמן :-) . רציתי רק להבין האם בגלל ההיוון אני אמור לקבל בעצם הרבה יותר מהחישוב הפשוט שלוקח רק את הסכומים עצמם???

תגובה

08:55, 16 בדצמבר 2015

כפי שהסברתי כבר כמה פעמים הפחתת הגמלאות מבוצעת לפי חשבון שונה מחישוב ישיר של הכפלת הגמלה החודשית במספר החודשים . התוצאה היא שבסופו של דבר הסכום המופחת נמוך יותר מהחישוב שאתה עשית.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.