נציג עזבון? - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 11:23, 27 בדצמבר 2015

  2 יורשים שווה בשווה. אחד מהם רוצה להגיש תביעת נזיקין בשם העזבון. האם דרושה הסכמת שניהם? ממילא שם התובע יהיה "עזבון פלוני." אז אולי בכלל לא חשוב מי מגיש תביעה בשם העזבון?!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  15:41, 27 בדצמבר 2015

  תיאורטית כל יורש רשאי להגיש בנפרד תביעה בשם העזבון. הבעייה תהיה בבירור התביעה. הנתבע יטען בצדק כי הוא לא מוכן לנהל את תביעתו כנגד מחצית מיורשי העזבון ולהיות צפוי לתביעה עתידית מיורש המחצית השניה . הנתבע יטען שההליך המשפטי יחייב בכל התביעה כלומר גם את היורש השני המסרב לתבוע. המילה "עזבון פלוני" אינה פותרת את הבעייה כי מתחת לאותה כותרת צריך להופיע ההמשך " על ידי יורשי העזבון .... " וכאן צריך לפרט את שמות כל היורשים ולא חלק מהם וגם לצרף צו ירושה או צו קיום צוואה.

  תגובה
 • 16:13, 27 בדצמבר 2015

  ראשית התובע יהיה העיזבון ועו"ד ייצג.
  אז נניח שיורש אחד מצהיר בפני העו"ד שהוא מייצג שניים- בשם 2 היורשים בתביעה. בלי ביקש רשות מהיורש השני. האם היורש השני יכול לתקוע את התביעה? נניח שהיורשים חלוקים בעניין. מה אתה מציע?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  07:05, 28 בדצמבר 2015

  לא הולך. עורך הדין לא יכול לייצג אדם שלא חתם בפניו על ייפוי כוח. אם יש 2 יורשים לפי צו ירושה שניהם צריכים לחתום על ייפויי כוח בפני עורך הדין ואחד לא יכול לחתום בשם השני.

  תגובה
 • 11:21, 28 בדצמבר 2015

  אז מה המניע שאחד יסרב להיות כלול ויצהיר על כך לכשישאל. במקרה כזה אז הנתבע לא יוכל לטעון לפחות מה שטענת בתשובתך הראשונה (שהוא חושש מתביעה חוזרת עי אחר). אז?
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  10:10, 29 בדצמבר 2015

  לא מבין מה השאלה. בעקרון לא נהוג לנהל תביעת עזבון "חלקית" . תביעת נזיקין של העזבון היא זכות קניינית מושלמת של העזבון ולא של היורשים. אם 50% מיורשי העזבון אינם מעוניינים לתבוע בשם העזבון או מסרבים לתבוע בשם העזבון יש בעייה.

  תגובה
 • 11:17, 29 בדצמבר 2015

  אז איך מתגברים? כמו שבתביעה מרובת תובעים, אחד מסרב לתבוע. אז האמנם יעצור אחרים? בין כה וכה עזבון אינו אישיות משפטית אז ניתן לנקוב בשם היורש כתובע. מצדי שהשופט יענה בחלקו בעיזבון

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  12:08, 14 בינואר 2016

  שאלה לא כל כך מובנת. אני חוזר ומסביר. תביעת נזיקין של אדם חי החא תביעה מלאה אחת. לא ניתן לחלק אותה לחלקים ולפצל אותה. ברגע שותו אדם נפטר מוקנית עילת התביעה המלאה לעזבונו. עילת התביעה המלאה לא השתנתה. לא ניתן לתבוע חלקים ממנה. אם לעזבון כמה יורשים הם צריכים להתאחד ולהסכים לתבוע בשם העזבון כולם יחד או לחילופין מי שאינו מעוניין צריך לוותר על עילת התביעה שלו לטובת האחרים.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.