מעסיק מסרב לחתום - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • שילת

נשלח ע"ישילת 06:43, 22 במרץ 2012

בסוף חודש ינואר נחבלתי ביד בבית - תאונה אישית ומאז איני עובדת. לפני כן עבדתי במסעדה לכן אני בחופשת מחלה ועכשיו אני עוברת פיזיותרפיה. מסתבר שהתחלפו מנהלים בעבודה שלי אך הסניף של הרשת לא שינה שם. המעסיק שלי מסרב לחתום לי על טופס תביעת ביטוח לאומי לתאונות אישיות למרות ששולמו לי ימי המחלה, ומסרב להביא לי תלושי שכר ואני לא יכולה להגיש את התביעה וכבר חודשיים שאני בלי שכר. למי עליי לפנות במצב שכזה.??

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

11:03, 22 במרץ 2012

1. פגיעה בבית אינה נחשבת תאונת עבודה ולכן העילה היא ל"דמי תאונה" בלבד. 2. המעביד מחוייב לשתף פעולה ולתת נתונים הנדרשים ולהמציא את המסמכים שיש לצרף לטופס תביעת "דמי תאונה". 3. יש לפנות למעביד במכתב רשום וברור בדרישה להמציא תלושי שכר ופרטים הדרושים למילוי טופס תביעת "מי תאונה" ולהסביר שאם יסרב ולא יאפשר הגשת התביעה ייתבע לשלם את דמי התאונה שנמנעו מכיסו שלו.

תגובה
  • 18:55, 22 במרץ 2012

התביעה שהכנתי לביטוח לאומי היא תביעה לדמי תאונה או תאונות אישיות ולא תאונת עבודה.
    כרגע המנהלים שאני עבדתי תחתיהם לא נמצאים שם ויש מנהלים חדשים אז שאלתי עכשיו היא האם אני יכולה לדרוש מהם את כל זה.??

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו״ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

15:59, 23 במרץ 2012

אין שינוי בתשובה. השינוי בהרכב ההנהלה לא משנה החברה נשארת אותה חברה וחייבת לשתף פעולה.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.