פציעה במקלחת בחדר כושר - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • ואדים

נשלח ע"יואדים 21:27, 1 באפריל 2012

נפצעתי ברגל שמאלית כאשר החלקתי במקלחת לאחר אימון בחדר כושר . פרטי המקרה: כאשר נכנסתי למקלחת שכחתי בתיק את השמפו שאותו הבאתי איתי , יצאתי ממקלחת (לא לבשתי כפכפים כאשר התחלתי להתקלח) על הריצפת מקלחת היה שטיח למקלחת. חזרתי עם השמפו ואז החלקתי ונפלתי במקלחת. ניסיתי לאחז עם היד במתקן הסבון וכתוצאה מכך המתקן נפל ופצע אותי באזור עקב ברגלי השמאלית ונהיה חתך עמוק ברגל. מיד קראתי לעזרה וביקשתי משרת של חדר כושר להביא עזרה ראשונה. מאמן העניק לי עזרה רפואית ואמר לגשת לקופת חולים בבוקר להמשך טיפול. כאשר הגעתי לקופת חולים לחבישה אצל אחות היא טענה שהפצעים מהסוג הזה מטופלים על ידי תפרים והביא צער על כך שלא הגעתי למיון בבית חולים לתפירת החתך. עקב הפציעה לא הייתי נוכח בעבודה יומיים . לאחר הפציעה לא התאמתי 3 שבועות בחדר כושר בגלל שאינני יכול ללבוש נעל סגורה. האם אני זכאי לפיצוי כספי מצד של חדר כושר. יצרו איתי קשר מחדר כושר ובקשו שישלח בפקס את פרטי המקרה. תודה מראש.

השב
  • 08:47, 2 באפריל 2012

לפי תאור המקרה לא נראה שיש עילה לתביעה כנגד חדר הכושר או הביטוח שלו. חדר הכושר או הביטוח שלו אחראים רק אם התאונה ארעה עקב רשלנותם. לא נראה שהחלקה במקלחת היא תאונה שארעה בגלל רשלנות כלשהיא של חדר הכושר. העובדה שביקשו תאור המקרה היא פרוצדורלית בלבד שכן חובתם לדווח על כל תאונה המתרחשת בשטחם לחברת הביטוח. מעבר לכך למרבה המזל גם לא נגרם נזק רציני המצדיק תביעה.

תגובה
  • 21:13, 6 באפריל 2012

תודה על התגובה
    בגלל הפציעה לא הייתי נוכח בעבודה יומיים , הבנתי ממעסיק שהוא משלם את דמי מחלה החל מיום שלישי, כלומר הפסדתי ימי עבודה.
    אני חושב שחדר כושר צריך לפצות אותי במקרה הזה..

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו״ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

07:57, 7 באפריל 2012

כפי שכבר הסברתי חדר הכושר צריך לשלם רק אם הנפילה נגרמה בגלל רשלנות שלו ולא משנה אם נגרם נזק קטן או גדול. אם מדובר בתאונה ללא סיבה רשלנית אין עילה לפיצויים מאף אחד וזה כמו מחלה רגילה שאדם חולה.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.