פיצוי נמוך - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 19:56, 26 באפריל 2012

  כאשר שופט פוסק סכום לפשרה, האם אי הסכמה להצעתו מרעה את הסיכוי לקבל סכום גבוה יותר במשפט? כאשר הסכום שניפסק לפשרה נמוך בעיני התובע הברירה היחידה היא ללכת על משפט ...כמה זמן לוקח תהליך שכזה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  11:28, 27 באפריל 2012

  בעיקרון סירוב לפשרה לא אמור להרע את המצב המשפטי. אולם צריך בכל זאת לשקול סירוב כזה היטב מכמה סיבות. הסיבה הראשונה היא רגשית אינדיבידואלית שכן במקרים רבים סבורים הנפגעים שהפיצוי המגיע להם גבוה מהמציאות. זו תופעה כמעט קבועה טבעית ושגורה. שנית יש לקחת בחשבון את תקופת ניהול המשפט שעשויה לארוך שנתיים נוספות עם כל אי הוודאות הכרוכה בכך, שכן בפסק דין סופי לאחר שמיעת ראיות ראינו מקרים רבים שבהם נפסקו סכומים נמוכים בהרבה מהסכומים שהוצעו כפשרה (ברור שגם סכומים גבוהים יותר). יש לזכור שאבות הנזק הגדולים כמו הפסדי עתיד (שהם המרכיב העיקרי בפיצויים) אינם צמודים או נושאי ריבית ולכן, העובדה שמקבלים את הכסף היום יש בה יתרון כלכלי מסויים ברווחי הריבית וההצמדה. אם השופט שהציע את הפשרה הוא גם השופט שישב במשפט (זה לא תמיד כך) קיים סיכוי שהוא ינסה לפסוק סכומים קרובים לסכומים שהציע כפשרה כדי להצדיק את הצעתו . לכן, אם אין שינויים או נתונים חדשים יש להניח שפסק הדין יהיה קרוב להצעת הפשרה ,אולם בהפרש זמנים של כשנה וחצי עד שנתיים. צריך לסמוך על הפרקליט המייצג.

  תגובה
 • 17:10, 27 באפריל 2012

  תודה, היות והתובע אמור לעבור ניתוח הקשור לתאונה ולא ברור מה יהיה מצבו לאחר הניתוח.האם שופט יכול לשנות דעתו אם חלה החמרה בעקבות זה?ואם כן,אז מסקנה היא לבצע כבר את הניתוח נכון?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו״ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  07:39, 28 באפריל 2012

  ניתוח מוצלח אמור להיטיב את המצב לא להרע . לכן מקובל שניתוח מוצלח עשוי להביא להערכה רפואית חוזרת ובעקבותיה הפחתת אחוזי הנכות והפחתת הפיצויים. ברור שאם ניתוח לא מצליח ומרע את המצב הנכות עשויה לגדול אולם זה תרחיש נדיר שכן מרבית הניתוחים האורתופדים תוצאת פציעות מצליחים ומפחיתים נכויות. ברור שאם מדובר בניתוח פשוט שהמומחה ממליץ עליו עדיף לבצעו מיידית שכן אי עשייתו או דחייתו עשוי להפחית פיצויים כאילו הצליח. יש ניתוחים שעשייתם לא מעלה ולא מורידה את הנכות וברור שניתוחים כאלה עדיף לבצע לפני סיום המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.