מה הכוונה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 19:13, 6 במאי 2012

  שופט כותב כך: לאחר שעיינתי בתחשיבי הנזק ובחומר האחר מוצע לצרכי פשרה להעריך את נזקיו של התובע בסך.......שח,לנכות 50% בגין שאלת החבות,לנכות תש תכופים,מלל, שכט ואגרה הצדדים ישקלו ההצעה ויצטיידו בסמכויות מלאות ולרבות לגישור ולפסק דין על דרך הפשרה בגבולות כספיים מוסכמים מה המשמעות של כל המלל הזה ומה הכוונה בגבולות כספיים מוסכמים?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  ען"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  15:29, 7 במאי 2012

  1. מדובר בהצעת פשרה נקובה בסכום. בגלל שאלת חבות שקיימת בתביעה זו , שאלה ,שאם תוכרע בפסק דין, עשויה לגרום לדחיית התביעה כולה תוך חיוב התובע בהוצאות, מציע השופט כפשרה , לחלק את סכום הפיצוי שהציע לשניים ולפצות רק בחצי. ממחצית הפיצוי כאמור להפחית את תגמולי הביטוח הלאומי ואת התשלומים ששולמו כתשלומים על החשבון. ליתרה להוסיף שכר טרחה ואגרת משפט. 2. לחילופין לתת לבית המשפט סמכות דיונית לפסוק סכום על דרך הפשרה בגבולות מוסכמים מראש. כמו למשל : סכום שלא יפחת מ-50000 ש"ח ולא יעבור 150000ש"ח. גם זה מקובל בפשרות. 3. לשופט יש כשל לוגי מתימטי בהצעה הנוגע לסדר ואופן הניכויים. מחצית הסיכון פירושו חישוב הפיצוי הכולל ,לאחר מכן הפחתת תגמולי הביטוח הלאומי ורק לאחר מכן לחצות בחצי ולהפחית מהיתרה את התשלום שכבר שולם ולתוצאה להוסיף שכר טרחה ואגרה. זה משקף מחצית הסיכון בתיק. השופט מבצע את החלוקה לחצי לפני ניכוי גמלאות הביטוח הלאומי בשלמותם דבר שעשוי להביא "לבליעת" התביעה ללא הותרת יתרה . 4. גם ההצעה של פסיקה מוסכמת לפי גבולות כספיים מוסכמים אינה ברורה. בכל הסכמה כזאת צריך להגדיר את סדר הניכויים במדוייק, והשופט התעלם מסוגייה זו.

  תגובה
 • 20:02, 7 במאי 2012

  לפי מה שהבנתי כאן ללכת לפסק דין ולהוכיח חבות זה סיכון.בכל מקרה אם ילך התובע לפסק דין ויוכיח את החבות יקבל "גג"
  את הסכום שהציע השופט מלכתחילה ולא יותר! נכון?
  אין מצב למהפך בסכום נכון?

  תגובה
 • 20:10, 7 במאי 2012

  האם יש דרך לשנות את התמונה אולי בהחלפת ייצוג?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

  עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

  08:50, 8 במאי 2012

  לא ידוע מה השופט יפסוק אין נתונים להערכה ייתכן שיקבל יותר מההצעה . ההצעה אינה "גג". החלפת ייצוג בשלב כזה לא תשנה את מהותית את המצב.

  תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.