• 6 במאי 2012

  מה הכוונה

  שופט כותב כך: לאחר שעיינתי בתחשיבי הנזק ובחומר האחר מוצע לצרכי פשרה להעריך את נזקיו של התובע בסך.......שח,לנכות 50% בגין שאלת החבות,לנכות תש תכופים,מלל, שכט ואגרה
  הצדדים ישקלו ההצעה ויצטיידו בסמכויות מלאות ולרבות לגישור ולפסק דין על דרך הפשרה בגבולות כספיים מוסכמים
  מה המשמעות של כל המלל הזה ומה הכוונה בגבולות כספיים מוסכמים?

  6 במאי 2012
 • מנהל הפורום ען"ד אריאל פרויליך 7 במאי 2012

  מה הכוונה

  1. מדובר בהצעת פשרה נקובה בסכום. בגלל שאלת חבות שקיימת בתביעה זו , שאלה ,שאם תוכרע בפסק דין, עשויה לגרום לדחיית התביעה כולה תוך חיוב התובע בהוצאות, מציע השופט כפשרה , לחלק את סכום הפיצוי שהציע לשניים ולפצות רק בחצי. ממחצית הפיצוי כאמור להפחית את תגמולי הביטוח הלאומי ואת התשלומים ששולמו כתשלומים על החשבון. ליתרה להוסיף שכר טרחה ואגרת משפט. 2. לחילופין לתת לבית המשפט סמכות דיונית לפסוק סכום על דרך הפשרה בגבולות מוסכמים מראש. כמו למשל : סכום שלא יפחת מ-50000 ש"ח ולא יעבור 150000ש"ח. גם זה מקובל בפשרות. 3. לשופט יש כשל לוגי מתימטי בהצעה הנוגע לסדר ואופן הניכויים. מחצית הסיכון פירושו חישוב הפיצוי הכולל ,לאחר מכן הפחתת תגמולי הביטוח הלאומי ורק לאחר מכן לחצות בחצי ולהפחית מהיתרה את התשלום שכבר שולם ולתוצאה להוסיף שכר טרחה ואגרה. זה משקף מחצית הסיכון בתיק. השופט מבצע את החלוקה לחצי לפני ניכוי גמלאות הביטוח הלאומי בשלמותם דבר שעשוי להביא "לבליעת" התביעה ללא הותרת יתרה . 4. גם ההצעה של פסיקה מוסכמת לפי גבולות כספיים מוסכמים אינה ברורה. בכל הסכמה כזאת צריך להגדיר את סדר הניכויים במדוייק, והשופט התעלם מסוגייה זו.

  7 במאי 2012
  • 7 במאי 2012

   מה הכוונה

   לפי מה שהבנתי כאן ללכת לפסק דין ולהוכיח חבות זה סיכון.בכל מקרה אם ילך התובע לפסק דין ויוכיח את החבות יקבל "גג"
   את הסכום שהציע השופט מלכתחילה ולא יותר! נכון?
   אין מצב למהפך בסכום נכון?

   7 במאי 2012
   • 7 במאי 2012

    מה הכוונה

    האם יש דרך לשנות את התמונה אולי בהחלפת ייצוג?

    7 במאי 2012
    • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 8 במאי 2012

     מה הכוונה

     לא ידוע מה השופט יפסוק אין נתונים להערכה ייתכן שיקבל יותר מההצעה . ההצעה אינה "גג". החלפת ייצוג בשלב כזה לא תשנה את מהותית את המצב.

     8 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?