תביעת נזיקין מתאונה - פורום נזיקין ותאונות

שאלה חדשה
  • מיקי

נשלח ע"ימיקי 15:00, 14 במאי 2012

1) נתבעתי על תאונה שכביכול גרמה נזק למשאית שבעליה גר בנצרת. בעל המשאית תבע אותי בבית המשפט בנצרת. כמה זמן לפני המשפט אני אמור לקבל זימון. 2) האם אני יכול לתבוע תביעה שכנגד מכיוון שנגרם לי נזק גדול יותר. 3) מאז התאונה אני לא נוסעת בגלל תראומה שנגרמה לי. כיצד אגיע לנצרת. האם אפשר להעתיק מקום המשפט לתל אבי. תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד אריאל פרויליך

עו"ד אריאל פרויליך,מנהל הפורום

15:26, 14 במאי 2012

1. כן אתה יכול להגיש תביעה שכנגד בגין הנזק שנגרם לך השאלה העיקרית היא מי אשם בתאונה. 2.לא ניתן להגיש תביעה שכנגד על נזקי גוף אלא על נזקי רכוש (פח) בלבד.3. תיאורטית לא ניתן להעתיק את מקום המשפט לתל אביב. השאלה היא היכן ארעה התאונה? אם ארעה בתל אביב או בסמוך תוכל להתגונן כנגד התביעה בנצרת אולם במקום להגיש תביעה שכנגד להגיש תביעה עיקרית (לא שכנגד) בתל אביב ואז תאלץ את התובע להגיע לתל אביב כדי להתגונן . במקרים כאלה ניתן לבקש לאחד את התביעות בבית משפט אחד (נצרת או תל אביב ) כדי לא לנהל כפל דיון ואז האחוד ייעשה לפי עדיפות ניהול הדיון כלומר אם התאונה ארעה בגוש דן והעדים והמשטרה החוקרת הם בגוש דן גם התביעה תנוהל בבית משפט קרוב. אולם אם גם התאונה ארעה בצפון כדאי אכן להגיש גם את התביעה שכנגד בבית המשפט בנצרת.

תגובה

הפורום עוסק בתביעות נזיקין במקרים של תאונת דרכים, תאונת עבודה, פגיעה במקום ציבורי, נזקי גוף, פיצויים, אחוזי נכות.