• 24 במאי 2012

שאלה

שלום, לפני 3 שנים שמתי את הבת שלי באוטו מאחורה, מהצד של הכביש, אופנוע שהגיח במהירות
    פגע בי בדלת, והוא זז כמה מטרים קדימה.
    הנהג באופנוע, החליף איתי פרטים.
    כמו כן פעם במספר חודשים הוא היה פונה אליי באיומים,ציטוטים" למה חברת הביטוח שלך לא עונה" "הסוכן שלי מתקשר אליך עכשיו, תודה בפניו".
    הוא רצה לאלץ אותי להודות.
    אני כמובן אשמח ללכת איתו למכונת אמת על כל מילה אם יש דבר כזה.
    הוא טוען שהתחמקתי מפיצוי שנתיים, והוא תובע אותי על 7,500 ₪ 70% זה נזקים לאופנוע.
    ראוי לציון כי לא ארע כל נזק לאופנוע.
    כמו כן התביעה היא ממש "עניה" בפרטים לא מוסרת כל כך איך חניתי באיזה צד פתחתי את הדלת, ליד איזה רחוב, אין צילום של המקום רק של האופנוע, והנזק שנעשה לו.
    מקום התאונה ארע ליד ביה"ס אחר לא מה שהוא טוען
    הוא רצה שאשתף איתו פעולה על מנת שיתבע את החברה ויוציא כסף מהם מיטוט שלו"תעזור לי אתה לא מעניין אותי, אני רוצה כסף על האופנוע שלי":
    תמיד שהוא התקשר עזרתי לו, ואף קישרתי אותו לחברת הביטוח שלי, אמרתי לו זו מדינה דמוקרטית אם אתה רוצה לתבוע את חברת הביטוח שלי זו זכותך, אם יגידו לי לבוא להעיד אני אבוא.
    הוא כל הזמן היה עצבני וטען כביכול שלא עונים לו בחברה שלי.
    חברת הביטוח בזמנו שהייתי מבוטח אצלה כבר לא מבטחת אותי, עברתי מזמן לאחרת
    בזמנו הייתה תביעה פתוחה אצלם ושבאתי לחדש את הביטוח, הם אמרו שהתביעה פתוחה, והם סגרו אותה, כי לא המשיכו את הטיפול בה.
    כנראה הוא ביטל את התביעה
    שאלות
    1.איך אני מוכיח שהוא משקר, הוא איים ותמיד עזרתי לו, הוא טוען שהתחמקתי שנתיים, זה כלל לא נכון
    2.האם אני צריך לפנות לחברת הביטוח שלי שאז ביטחה אותי, הם צריכים לתת לי הגנה?
    3.בכתב התביעה שהוא מביא הוא משקר המון, נכון הייתי צריך להיות זהיר, אבל בחיים לא התחמקתי, פעם אחת אפילו חזרתי אליו שהייתי בפגישה בעבודה, תמיד עזרתי לו אפילו במתן טלפונים.
    4.הוא כבר יותר משנה לא בקשר איתי מותר לתבוע פתאום אחרי כל כך הרבה זמן, זה לא תמוה שפתאום הוא נזכר לתבוע
    5.למה הוא תובע אותי ולא את חברת הביטוח שלי?
    מה עליי לעשות?
    לפנות שלחברת הביטוח שבזמנו הייתי מבוטח אצלה, והם כבר יטפלו בזה? היה לי ביטוח מקיף וחובה כמובן.

24 במאי 2012
  • מנהל הפורום עו"ד אריאל פרויליך 25 במאי 2012

שאלה

1. ניתן לתבוע גם לאחר 3 שנים וזה קורה. 2. לענייני "הנימוס" כלומר מי פנה למי ומי החזיר או לא החזיר תשובה כמעט ואין משמעות משפטית בתביעה כזאת. 3. השאלות המרכזיות בתביעות "פח" הן מי אשם בתאונה ומה שעור הנזק הכספי שנגרם. 4. עליך להתגונן כלומר להגיש כתב הגנה להכחיש את אשמתך ולספר את גרסתך וכן להכחיש שבכלל נגרם לאופנוע נזק ובמקביל לדרוש קבלות וראיות על התיקון.אם לא תתגונן במועד יינתן נגדך פסק דין בהעדר הגנה. 5. אם היית מבוטח בביטוח נזקי צד ג' ייתכן וחברת הביטוח אמורה לייצג אותך וצריך לפנות לסוכן.

25 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?