לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניאל

קניית דירה שהיא יחידה בשבילי בתל אביב

שלום. יש לי שאלה לגבי קניית דירה שתהיה יחידה בשבילי בתל אביב. יש כעת את תוכנית הרובעים שלא קיבלה עדייין תוקף בכל רובע (בקרוב תקבל) אבל דיירים שמכרו את דירתם ברובע 3, קיבלו דרישה לשלם היטל השבחה (כך לפחות קראתי). נניח ואני קונה דירה יחידה ב2.4M בגודל 60 מ"ר. האם אהיה פטור מהיטל השבחה? קראתי שיש פטור עד 140 מ"ר (כולל תוספת) ו/או אם גרים בדירה לפחות 4 שנים. כמו כן האם יכול להיות מצב שאני קונה ב2.4M, יש אישור תוכנית כלשהי, אני מנסה למכור ומצליח לעשות את זה רק ב2.5M. האם יכול לבוא שמאי ולהגיד שהדירה שווה לאחר אישור התוכנית 2.9M ולכן אני צריך לשלם 250K היטל השבחה כך שאני יוצא בהפסד? (כי קניתי ב2.4M, מכרתי ב2.5M, מבקשים לשלם 250K היטל השבחה). ומה קורה אם הבניין מקבל אישור לבצע פינוי בינוי? תודה רבה מראש!

item.Author מנהל הפורום דני פיינשטיין

היי, ככול שאני יודע תכנית רובע 3 קיבלה תוקף, אתה בעצמך אומר שמוכרים ברובע 3 מקבלים דרישה לתשלום היטל השבחה. אם כך הדבר המוכר ישא בתשלום היטל השבחה בגין התכנית וכשאתה תמכור את הדירה לא תחויב בהיטל השבחה בגין תכנית זו. פטור בגין 140 מ"ר ככלל זה נכון אבל כל מקרה לגופו. פינוי בינוי- אם התכוונת להיתר שהוצא מכח תמ"א 38 תיקון 2 אז סביר שיהיה פטור מהיטל השבחה. היטל ההשבחה מחושב למועד קובע או כמה מועדים קובעים ולא לפי שווי רכישה ואו מכירה. בברכה

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום היטל השבחה