שכר טרחה לאחר ששתי עסקאות התבטלו - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • מור

  נשלח ע"ימור 19:57, 3 בינואר 2016

  שלום רב האם אני מחוייבת לשלם שכר טרחה לעו"ד ששני עסקאות של שני דירות שונות התבטלו? אספר בקצרה,עמדנו לקנות דירה יד 2 סכמנו בע"פ עם העו"ד כי האחוז יהיה 0.4 והוא הסכים,אחכ המוכר ביטל את העסקה ומצאנו דירה מקבלן שמחירה כמו מחיר הדירה יד שנייה והנחנו כי השכר יהיה 0.4 ואחרי שהעו"ד עבד על החומר טען כי עלינו לשלם 12 אלף שח ולא יידע אותנו מראש (ברור שלא היינו מסכימים לכך) ולא הסכמנו והגענו להסכמה בע"פ בטלפון שהשכר יהיה בסביבות 9 אלף ושוב העסקה התבטלה מצד העו"ד שגילה שיש ליקויים בבניין ומאז לא נעשה דבר ולא מצאנו דירות וכעת העו"ד דורש את שכר הטרחה בגובה 14 אלף שח (שכר טרחה פלוס מע"מ פלוס שני עסקאות שהתבטלו ופיצוי לכך שלא שלמנו מההתחלה) ואני מציינת כי לא חתמנו איתו על שום דבר והוא הכין תביעה נגדנו.מי כאן צודק?

  השב
 • 16:07, 6 בינואר 2016

  שלום רב,

  אתם מתארים מצב שבו עו"ד עבד עבורכם, ואף מנע מכם להיכנס לעסקה לא טובה, ומנגד לא חתמתם על הסכם שכ"ט. במצב זה זכאי עורך הדין, ככל בעל מקצוע, לשכר ראוי.
  מהו שכר ראוי? הדבר נקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

  תגובה
 • 17:00, 6 בינואר 2016

  אנחנו מוכנים לשלם לו סכום סמלי ולא בגובה שהוא מבקש 14 אלף על עסקאות שלא התממשו זה דבר לא הגיוני בעיני
  מה דעתך בעניין זה?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח