האם עו"ד שאצלו חתמתי על הערת הזהרה לשלוח לי העתק? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • מיכאל

נשלח ע"ימיכאל 10:39, 8 בפברואר 2016

שלום. האם עו"ד שאצלו חתמתי על הערת הזהרה על הדירה שלי לטובת צד ג' חייב לשלוח לי העתק של המסמך? הוא מסרב בטענה שכבר שלח למוטב ההזרה ואין לו זמן לשלוח גם לו וגם לי. האם מותר לו להתנהג כך? ואם לא, מה אני יכול לעשות בנידון? תודה

השב
  • 15:14, 14 בפברואר 2016

את מי מייצג עורך הדין הנ"ל?

תגובה
  • 21:14, 14 בפברואר 2016

תלוי. זאת היתה לא עסקת מכירה. לפני זה אני ביחד עם אותו איש קנינו דירה במשותף (אבל רשמנו בעלות רק על שמי), אז כמובן בעסקה ההיה אותן עו"ד ייצג את שנינו. הפעם רצינו רק להבטיח את הזכויות שלו בדירה ולכן רשמנו את הערת אזהרה כשהוא המוטב, זאת בעצם לא היתה עסקה, רק רישום זכויות מסויימיות, והפעם אפשר להגיד שהעו"ד ייצג רק אותו כי קודם כל העסקה הנוכחית היתה רק לטובתו (הבטחת זכויות) ושנית, רק הוא שילם לעו"ד (אם כי אני לא יודע של מי העו"ד נחשב מבחינת החוק).

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח