עיצה לגבי התנהלות משרד עו"ד - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • ניבר

נשלח ע"יניבר 01:39, 27 במרץ 2016

שלום, לפני שלוש שנים הייתה לי תאונת דרכים בעקבותיה נפגעתי קשה בקרסול. מסרתי את התיק למשרד עו"ד גדול שבעבר טיפל בתיקים שלי והייתי מרוצה. הנכות מאוד מפריעה לי והדגשתי שחשוב לי פיצוי גבוה ומצידי שנלך לבימ"ש. התיק נמסר למשרד לפני שנה וחצי. לפני שנה הייתי בועדה רפואית של ביטוח לאומי שם נקבע לי חמישה אחוזי נכות. מאז הועדה כל חודשיים התקשרתי לעו"ד והוא מסר שהוא מנסה להגיע לפשרה. לפני חצי שנה אמרתי לעו"ד שאוליי צריך ללכת לבימ"ש הוא אמר שכושר ההשתכרות שלי נמוך (באותה עת הייתי בין עבודות) ובבימ"ש יפסקו לנו סכום נמוך לפני חודש אמר שיגיש תביעה ולא הגיש. בינתיים כבר הייתה לי עוד תאונה ועו"ד אמר לחכות עד שייגמר התיק הנוכחי. האם ההתנהלות בתיק הזה תקינה? מה עושים? תודה

השב
  • 15:11, 29 במרץ 2016

שלום רב,

קשה לקבוע מהמעט שבידי האם ההתנהגות תקינה או לא. יחד עם זאת, לקוח רשאי להחליף עו"ד. חשוב להבהיר שהחלפה שכזו לא בהכרח פוטרת מתשלום שכר לעורך הדין המוחלף.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח