שכר טירחה- פיצויי פיטורין - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 08:03, 25 ביולי 2016

  בפניה לעורך דין אחרי פיטורין הוסבר על ידי עורך דין כי הוא יוכל להשיג תשלום על שעות נוספות. הוא כתב מכתב למעסיק ועכשיו הגיעה הודעה על פיצוי פיטורין. העורך דין הבהיר שזה בזכותו והוא רוצה 30% דמי טרחה כבר מזה. האם זו לא הונאה, שכר מופרז והאם זה חוקי בכלל?

  השב
 • 09:20, 4 באוגוסט 2016

  שלום רב,

  אנא, ראשית, האם היה הסכם/סיכום לגבי שכר הטרחה? אם כן, מה היה תוכנו?

  זו נקודת המוצא לשאלתך.

  תגובה
 • 18:17, 21 באוגוסט 2016

  שלום רב. דובר על 30% ממה שעורך דין יוכל להשיג, כאשר הוא דיבר על תשלום עבור שעות נוספות. בכלל לא דובר על פיצויי פיטורין. הלקוח לא קיבל אפילו צילום של הסכם. כל המסמכים המקוריים נמצאים אצל עורך דין. הפיצויים הם פיצויי פיטורין שהופרשו ממשכורת כפי שהופיע בתלושים. לפי הבנתי, הם היו כבר בקופות פנסיה והיה רק צריך לשחררם. אלא לא פיצויים מעבר למה שמגיע למפוטר. מדובר בסכום של 90 אלף. מזה עורך דין רוצה 30% בעקבות מכתב למעסיק שהוא כתב בבקשה לקבל טופס 161. אנחנו בבהלה ואובדי עצות. מה אפשר לעשות במקרה זה? תודה. לא יודע, אם משנה, אך הכוונה היא להשאיר את הפיצויים בקופה לצורך פנסיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח