שכר טרחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 18:26, 2 באפריל 2012

  עו"ד גל און שלום, עקב חוב אשר נוצר לי בחב' כרטיס אשראי (20,000 ש"ח) פניתי לעו"ד על מנת שתעזור לי מול חב' האשראי לפרוס את החוב לתשלומים יותר קטנים. (חב' האשראי רצתה 2500 ש"ח בחודש, ואני 1000). בצר לי, פניתי לעו"ד אשר לקחה ממני ,במזומן 3500 ש"ח ולא עשתה בתיק דבר. יש לציין כי היא הייתה חייבת לפעול במיידית על מנת שהתיק לא יעבור להוצל"פ/צרות אחרות שרציתי להימנע מהם, ולכן פניתי אליה, ונתתי בה את מבטחי ב 100%. מח' הגביה מתקשרת אלי ללא סוף, והם אומרים לי כי אף אחד לא פנה אליהם. העו"ד המכובדת פותרת אותי בלך ושוב כאשר היא אומרת לי "אל תעני להם". (זה לא תשובה). גיליתי שעו"ד לא עשתה דבר, נסעה לחו"ל, המציאה שיש לה עוד עו"ד במשרד שמטפל בתיק, אין מענה לטל' (מגיע לביפר). בצד לי, הגעתי בעצמי עם חב' האשראי להסדר של 1500 ש"ח בחודש. עכשיו, מן הסתם, מסרבת עו"ד להחזיר לי את שכר הטרחה. רק מלשמור על טיפת כבודה אני נמנעת מלהגיד את שמה בפורום זה. מה אפשר לעשות על מנת להחזיר לי את כספי? יש לציין כי הכסף הזה הוא לא מים בשבילי, ואני גרה עם דודתי אשר חולה בסרטן ואני מממנת אותה.

  השב
 • 10:08, 3 באפריל 2012

  שלום רב,

  מכיוון שכבר שילמת לדברייך לעורכת הדין, ומכייון שלטענתך היא לא עשתה דבר ואינה זכאית לתשלום זה, אזי האפשרות שלך הינה להגיש תביעה כספית, אולם עלייך לזכור כי לכל הפחות ייפסק לעורכת הדין שכר ראוי בגין הפעולות שכן בוצעו על ידה.

  תגובה
 • 16:16, 3 באפריל 2012

  לעו"ד שלום. איך אוכיח כי היא לא עשתה כלום?
  היא יכולה להוציא מכתבים עם התאריך של לפני שבועיים ולהציגם כאילו נשלחו. היא מתוחכמת יותר ממני...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח