שכר טרחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • פריאל

  נשלח ע"יפריאל 16:33, 18 באפריל 2012

  שלום רב עו"ד אור גל-און! אשמח מאוד אם תעזור לי כי אני פשוט אובדת עצות! לפני 5 חודש חתמתי על על הסכם שכר טרחה עם עו"ד שסכמנו ששכר טרחה זה על סך-10000 + אגרה 1500 ש"ח לפני כמה ימים סיימתי לשלם לו את כול הסכום שסיכמנו עליו-רק שהוא התקשר להגיד לי שנישאר לי לשלם את המע"מ שזה 16%=1600 ש"ח. הוא בכלל לא טרח להגיד לפני שחתמתי על החוזה גם לא במהלך החודשים כאילו חיכה לדקה ה-90. שלא נדבר על זה שבכלל איני מאמינה ובוטחת בו כי ראיתי אותו פעם אחת ויש ימים שההתנהלות שלו מחשידה. לפני שאני משלמת (מע"מ) רציתי לדעת למי אני יכולה לפנות כדאי שיבדוק את החוזה שנחתם כי יש מלא סעיפים שאינני מבינה והרבה שאלות שאת התשובות אינני מקבלת מהעו"ד כי הוא חושב שמספיק להגיד לי את מה שאני רוצה לשמוע כמובן הכסף-- תגיד לי בקשה מה אוכל לעשות?! תודה מראש:_)

  השב
 • 13:24, 19 באפריל 2012

  פריאל שלום,

  לרוב אכן יש להוסיף על שכה"ט את המע"מ, אולם יש לבחון היטב את ההסכם ביניכם ומה סוכם בפועל (ובהחלט ייתכן ובמקרה זה הצדק עמך).

  כמובן שאת רשאית לקחת את ההסכם עליו חתמת (ואשר לטענתך אינו מובן לך כראוי) וללכת להיוועץ בעניין עם עו"ד. זו זכותך המלאה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח