מחלוקת עם עו"ד לגבי תכולת העבודה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • צביקה

  נשלח ע"יצביקה 08:16, 26 באפריל 2012

  הלכנו לעו"ד לאחר פטירת שני ההורים (תוך זמן קצר) כדי לבצע צו הקמת ירושה + רישום בטאבו של הדירה על שם שלושת היורשים. העו"ד ביקש 5000 ש"ח ("זה שתי ירושות, נעשה לכם הנחה מ-3000 כל אחת ל-5000 ביחד"). שאלנו במפורש בפגישה האם מה שנקבל בסוף זה צו ירושה + נסח טאבו על שמנו ונאמר שכן, וגם אמרו שאחרי שנקבל צו ירושה נצטרך לבוא שוב לחתום על ייפויי כח לטאבו. עכשיו הגיע צו הירושה, והוא אומר שהוא התכוון רק לצו הקמת ירושה במחיר הזה והעלות לטאבו זה בנפרד. מעולם לא נאמר אף מספר אחר בשיחות מלבד 5000 ש"ח (שאליהם אגב נוסף גם מע"מ פתאום...). האם המחיר סביר (זו צוואה פשוטה של עמוד אחד לחלק הכל שווה בשווה...)? איך יוצאים מאי ההבנה לגבי התכולה? מיותר לציין שאין שום דבר בכתב. תודה

  השב
 • 15:23, 27 באפריל 2012

  צביקה שלום,

  השאלה אינה האם השכר סביר או לא, אלא מה סוכם בפועל בין הצדדים.

  במידה ואכן סוכם שהשכר כולל גם רישום בטאבו, אזי התוספת המאוחרת אינה במקומה כמובן.

  הבעיה, כפי שציינת, שהסיכום לא נעשה בכתב, דבר שמקשה למצוא פתרון. המלצתי, שבו עם עורך דינכם, ומיצאו פשרה שתהיה ראויה ומקובלת על כולם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח