• 7 בדצמבר 2012

  עורך דין לקוח - אתיקה

  פניתי לעורך דין שיטפל במספר תביעות נזקי גוף, לצערי הוא גבה ממני סכום גבוה מאוד מבלי לקדם את הנושא שלשמו הוא נבחר. חלפה כשנה וחצי ודבר לא קודם בכל חודש הוא ממשיך לגבות ממני כסף , פניתי ללשכת עורכי הדין ושם לתדהמתי כדי להשמיץ ולהאשים אותי העביר להם מסמכים רפואיים שלי וכן מסמכים הנוגעים לי שנמסרו לו בתוקף תפקידו . רציתי לדעת האם מותר לעורך דין שאינו מייצג יותר לקוח להמשיך ולהחזיק אצלו מסמכים אישיים? האם מותר לו להעביר לגורם כלשהו מסמכים רפואיים או אישיים ? אודה לתשובה מוסמכת תודה

  7 בדצמבר 2012
 • 9 בדצמבר 2012

  עורך דין לקוח - אתיקה

  שלום רב,

  אני מבין מדברייך שהתלוננת כנגד עורך הדין בלשכת עורכי הדין, ואני יכול להניח כי המסמכים שהוא צרף עסקו עניינית במתן מענה לתלונה שהגשת.

  לא כך?

  9 בדצמבר 2012
  • 10 בדצמבר 2012

   עורך דין לקוח - אתיקה

   שלום עו'ד אור
   לגבי שאלתך , שלילי המסמכים שיש ברשותו הם מסמכים אינטימיים רפואיים שלי , הם לא קשורים לחילוקי הדעות ביננו, אני ממש נבוכה וקשה לי עם הרעיון שחולה במחלה ממארת מוצאת את עצמה על שולחן הניתוחים ומסמכיה מופצים לכל עבר, הלשכה אכן השיבה לי שישנה עבירת משמעת אך לא לגבי המסמכים אלא לגבי התנהלותו כלפי , והוא כנקמה הוציא את המסמכים הרפואיים הכי רגישים והעביר אותם ללשכה כדי להוכיח שאני מבולבלת , מתלוננת סידרתית ועוד.... השאלה היכן הגבול אלו מסמכים יכול עורך דין לשמור אצלו ואלו להעביר ולעשות בהם כבתוך שלו, מאין לי לדעת שמחר מחרתיים הוא לא יעשה שימוש לרעה באותם מסמכים ?
   תודה

   10 בדצמבר 2012
   • 11 בדצמבר 2012

    עורך דין לקוח - אתיקה

    קשה לנתח הנסיבות מתוך המידע הדל שבפניי, אולם כמובן שעל עורך הדין מוטלת החובה גם בעתיד לשמור על סודיות המידע.

    11 בדצמבר 2012
    • 12 בדצמבר 2012

     עורך דין לקוח - אתיקה

     תודה ויום מקסים

     12 בדצמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?