עורך דין לקוח - אתיקה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • bafi

  נשלח ע"יbafi 17:54, 7 בדצמבר 2012

  פניתי לעורך דין שיטפל במספר תביעות נזקי גוף, לצערי הוא גבה ממני סכום גבוה מאוד מבלי לקדם את הנושא שלשמו הוא נבחר. חלפה כשנה וחצי ודבר לא קודם בכל חודש הוא ממשיך לגבות ממני כסף , פניתי ללשכת עורכי הדין ושם לתדהמתי כדי להשמיץ ולהאשים אותי העביר להם מסמכים רפואיים שלי וכן מסמכים הנוגעים לי שנמסרו לו בתוקף תפקידו . רציתי לדעת האם מותר לעורך דין שאינו מייצג יותר לקוח להמשיך ולהחזיק אצלו מסמכים אישיים? האם מותר לו להעביר לגורם כלשהו מסמכים רפואיים או אישיים ? אודה לתשובה מוסמכת תודה

  השב
 • 12:31, 9 בדצמבר 2012

  שלום רב,

  אני מבין מדברייך שהתלוננת כנגד עורך הדין בלשכת עורכי הדין, ואני יכול להניח כי המסמכים שהוא צרף עסקו עניינית במתן מענה לתלונה שהגשת.

  לא כך?

  תגובה
 • 15:16, 10 בדצמבר 2012

  שלום עו'ד אור
  לגבי שאלתך , שלילי המסמכים שיש ברשותו הם מסמכים אינטימיים רפואיים שלי , הם לא קשורים לחילוקי הדעות ביננו, אני ממש נבוכה וקשה לי עם הרעיון שחולה במחלה ממארת מוצאת את עצמה על שולחן הניתוחים ומסמכיה מופצים לכל עבר, הלשכה אכן השיבה לי שישנה עבירת משמעת אך לא לגבי המסמכים אלא לגבי התנהלותו כלפי , והוא כנקמה הוציא את המסמכים הרפואיים הכי רגישים והעביר אותם ללשכה כדי להוכיח שאני מבולבלת , מתלוננת סידרתית ועוד.... השאלה היכן הגבול אלו מסמכים יכול עורך דין לשמור אצלו ואלו להעביר ולעשות בהם כבתוך שלו, מאין לי לדעת שמחר מחרתיים הוא לא יעשה שימוש לרעה באותם מסמכים ?
  תודה

  תגובה
 • 14:39, 11 בדצמבר 2012

  קשה לנתח הנסיבות מתוך המידע הדל שבפניי, אולם כמובן שעל עורך הדין מוטלת החובה גם בעתיד לשמור על סודיות המידע.

  תגובה
 • 06:54, 12 בדצמבר 2012

  תודה ויום מקסים

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח