תשלום שכר טירחה לעורך דין קבלן - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • דנית כהן

  נשלח ע"ידנית כהן 12:23, 26 בדצמבר 2012

  חתמנו על הסכם מכר עם קבלן. בחוזה יש הוראה שאם לא יתקבל ליווי בנקאי לפרויקט תוך 90 יום רשאים מי מהצדדים לבטל. הסכם ליווי לא נחתם בתקופה האמורה, וביקשנו לבטל ההסכם. עו"ד הקבלן מוכן להשיב לנו התשלום הראשון שיושב בנאמנות אצלו אולם אינו מוכן להשיב את מלוא שכר הטירחה שלו ומבקש עבור עריכת המסמכים וביטול העיסקה 5000 ש"ח + מעמ. בטרם חתימת החוזה, הוסבר לנו שעו"ד הקבלן לא מייצג אותנו וכי אנו משלמים לו עבור רישום הזכויות על שמינו בעתיד. לכן לא ברור לנו מדוע אנו צריכים לשאת בתשלום זה. האם מותר לו לגבות ממנו 5000 ש"ח מתוך הכספים שכבר שילמנו לו בשל שכ"ט?

  השב
 • 12:45, 26 בדצמבר 2012

  אינו זכאי לשכר טרחה כלשהו. ביטול העסקה הוא בגלל תנאי שנסח עורך הדין ולא באשמתכם. כפי שציינת התשלום לעו"ד איננו עבור שרות משפטי לכם, אלא למעשה השתתפות שלכם בהוצאות המשפטיות לרישום הזכויות שלכם. בהעדר רישום זכויות, כלל אינו זכאי לשכר.
  תבעו אותו ותקבלו את כל הכסף בתוספת הוצאות משפט ופרסום רע לו.

  תגובה
 • 12:58, 27 בדצמבר 2012

  ע"פ הנתונים שהצגת, אכן יש הגיון בדברייך. יחד עם זאת, יש לבחון את המערך ההסכמי על מנת לתת תשובה סופית ונכונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח