• 18 במרץ 2013

פגישת ייעוץ ראשונה

הי. אני גרה בירושלים ועו״ד מפתח תקווה הגיע אלי לפגישת ייעוץ . לא סיכמנו כלום בטלפון מעבר לפגישה. ובסוף החלטתי לא להתקדם איתו, אלא עם עו״ד אחר שהיה יותר נראה מתאים לצרכים ולטיפול בתיק שלי. פתאום העו״ד הראשון שהגיע אלי דורש ממני 3,000 ₪ עבור בפגישת ייעוץ הראשונה שברור שאם הייתי יודעת שהיא תעלה לי כך לא הייתי מקיימת אותה. מה החוק אומר ? מה עלי לעשות?

18 במרץ 2013
  • 19 במרץ 2013

פגישת ייעוץ ראשונה

שלום רב,

כשאין סיכום בנוגע לשכר הטרחה, הדין הוא כי עורך הדין זכאי לשכר ראוי בעבור הפעולות שביצע בפועל. השכר הראוי נקבע בכל מקרה ע"פ נסיבותיו.

מתוך התיאור העולה משאלתך, אכן עושה הרושם שמדובר בדרישה על הצד הגבוה, אולם הדברים נאמרים ללא הכרת מלוא הניסבות (לרבות תחום הייעוץ, זהות עורך הדין, נסיבות הנסיעה אלייך וכדו')

19 במרץ 2013
    • 20 במרץ 2013

פגישת ייעוץ ראשונה

זה אומר שגם אם לא סיכמנו כלום מראש הוא פתאום יכול להפציץ לי איזה מחיר שבא לו ?
      הרי אם הייתי יודעת מראש שהפגישה הזו תעלה לי כסף, לא הייתי מקיימת אותה. כי עו"ד אחרים שנפגשתי איתם בכלל לא לקחו לי כסף על פגישת יעוץ ראשונה למרות שלא התקדמתי איתם בסוף.
      לא חתמתי לו על שום מסמך.

20 במרץ 2013
      • 24 במרץ 2013

פגישת ייעוץ ראשונה

שלום רב,

אין הדבר אומר שהוא יכול לדרוש כמה שהוא רוצה, אבל כשלא מסוכם שכר טרחה, הדין קובע שנותן השירות זכאי לשכר ראוי ע"פ נסיבות העניין. הכוונה בשכר ראוי אינה בהכרח השכר שמבקשים ממך לשלם.

24 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?