שכר טרחת עורך דין בתיק הוצלפ - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • חגית להב

נשלח ע"יחגית להב 23:18, 3 באפריל 2013

פניתי לעורך דין לפני 3 שנים והוחלט שהוא ייצג אותי בהוצלפ בתיק שאני פתחתי לפני 10 שנים. החוב עמד על 150000ש"ח. סיכמנו בעל ה שהוא יקבל אחוזים במידה ויצליח לגבות כסף מהחייב. לאחר שגיליתי שהעורך דין העביר את התיק שלי לעורך דין אחר והעורך דין הזה פדה שלושה צקים ללא ידיעתי פניתי לעו"ד הראשון וביקשתי להוציאו מהתיק.לאחר שנה נתבעתי ע"י העורך שין השני על סכום של 9000ש"ח שכר טרחה ב' בהוצלפ שמעולם לא סוכם זאת. האם הוא יכול לתבוע סכום זה? שאלה נוספת העו"ד פעל בתיק זה פעם אחת והגיש 5 בקשות באותו מעמד, האם ראוי שהוא יבקש סכום שכזה על עבודה זו, מה גם שהוא לא קיבל את ייצוגי בתיק זה. חשוב לי לציין שלאחר בירור בייפוי כוח שחתמתי לעורך דין הראשון כתוב שהוא יכול להעביר את התיק לעורך דין אחר, אך לדעתי עליו ליידע אותי וכמובן שההסכם שסוכם עם העורך דין הראשון בע"פ תופס גם לגביו?

השב
  • 09:18, 4 באפריל 2013

שלום רב,

לפי תאורך אתה מצוי כבר בהליך משפטי, ולפיכך אין במסגרת מצומצמת של פורום זה כדי לתת מענה ראוי.

יש לקבל ייעוץ משפטי מלא, על בסיס מלוא נסיבות המקרה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח