• 20 באפריל 2013

שכט בתאונת דרכים - מופרז או חוקי ?

שלום,
    עברנו תאונת דרכים כל המשפחה - זוג ושני ילדים.
    הגשתי ניירת לעוד. ביקשתי הצעה ישירות מחברת הביטוח. קיבלנו הצעה של 5000 שח. פניתי לעוד. שלח לי הסכם עם כל האחוזים - 8, 11, 13. בנוסף היה מצוין שכט בסיום התיק בערך 500, שכט כל שנה 800.
    היה נראה לי הרבה, בשיחה נוספת אמר לי תעלמי זה יהיה רק 450 שח בסיום התיק. חתמתי. הוא לא טרח לציין שמכל נוסע ברכב הוא יגבה 450 שח.
    כעבור זמן התקשר אמר קיבלתי תשובה - בסביבות 10000, בסדר ? מרוצה ? אמרתי סבבה. לקחתי בחשבון 8% + 450 + מעמ יישאר בסביבות 8500.
    בסופו של דבר הוא מתקשר ואומר אני מעביר לך 7200 8% + 400+ מעמ לכל תיק. ביקשתי אישור שמפרט כמה קיבלנו מחברת הביטוח בדיוק - טרם קיבלתי. מחישוב גס שלי יוצא שמתיק של 2000 שח הוא גבה 560 שח. זה הגיוני וחוקי ?
    תודה רבה על חוות דעתכם המקצועית.
    צופית

20 באפריל 2013
  • 22 באפריל 2013

שלום רב,

משאלתך עולות סוגיות רבות, כמו גם מחלוקת עובדתית לגבי מה בדיוק סוכם בינך לבין עורך דינך.

קשה לדון בכל הנ"ל במסגרת מצומצמת זו, יחד עם זאת ניתן לומר כי:

ראשית, כמובן שאתם זכאים לקבל מעורך הדין פירוט ואסמכתאות לגבי מה ששולם מחברת הביטוח.

שנית, החוק אכן מגביל בעניין זה לשכ"ט בשיעור של 8, 11, 13 - כמצוין בשאלתך.

22 באפריל 2013
    • 23 באפריל 2013

תודה על תשובתך.
      סוכם 8% + 450 + מעמ. הוא לא אמר לכל נוסע.
      אחרי הכל הוא בא ואמר לכל נוסע ברכב זה 400 + 8% ..
      השאלה אם יש גבול לשכט שעוד יכול לגבות חוץ מה 8%.
      יש אחוז מקסימלי מסה"כ התביעה ?
      אפשר לגבות מתיק של 2000 שח 160+400+ מעמ ? 655 שח ?
      ואיך אני יכולה לחייב אותו לתת לי את אישור התשלום מחברת הביטוח. פנותי לסוכן ביטוח שלי שאמר שהם לא יכולים לקבל מחברת הביטוח נתונים. וכפי הנראה גם אני לא מאחר ונתתי לעוד יפוי כך.

23 באפריל 2013
      • 25 באפריל 2013

שלום רב,

הנך מפנה שאלות רבות, אשר לא ניתן לתת מענה לכולן במסגרת מצומצמת זו.

שוב אני חוזר, זכותך לקבל את הפירוט, ועלייך לדרוש זאת.

לגבי שכה"ט, ע"פ הנתונים שאת מציגה עושה הרושם שהצדק עמך, אולם בכל מקרה יש לבחון הדברים לעומק.

25 באפריל 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?