שכר טרחה בדיון צו מניעה + כתב תביעה בפני מפקח על המקרקעין - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אלדד

  נשלח ע"יאלדד 16:28, 28 באוגוסט 2013

  שלום רב, מהו שכר טרחה מקובל (סדרי גודל) ביצוג בפני מפקח על המקרקעין בסוגיה של הצבת ארון מעלית בשטח בנין משותף? כנראה דורש שתי ישיבות.

  השב
 • 19:59, 28 באוגוסט 2013

  הצעת המחיר שקיבלנו היתה 25,000 ש"ח + מע"מ, כשנאמר לנו שעורכי דין אחרים לוקחים יותר.. הדבר היה אחרי קבלת זימון לדיון של צו מניעה אצל המפקחת על המקרקעין. ובהיותנו במצוקה חתמנו על ההסכם ושילמנו. טעות שלנו שלא בדקנו הצעות אחרות, אבל כאמור היינו לחוצים.
  בינתיים קרובי משפחה ששמעו את הסכום והיו בהלם, קישרו אותנו לשני עורכי דין ותיקים שונים מהם קיבלנו הצעות דומות בסך 10,000 ש"ח + מע"מ.
  בשיחה לעורך הדין, התוודינו כי אנו מרגישים שההחלטה נעשתה בחופזה ומתוך ניצול מצוקה, אך מאחר ואיננו יכולים לקבוע לו את שכר הטרחה, הצענו לו לשלם עבור העבודה שנעשתה עד כה ( ביומיים האחרונים הכנת מסמכים לדיון בשבוע הבא).
  עורך הדין ענה כי החוזה (לא קיבלנו עותק) קובע כי התשלום המלא נעשה מראש עבור הייצוג, והוא לא חייב להחזיר כל חלק מהתשלום.
  וגם אם יחליט להחזיר, אזי תמורת העבודה (הכנת מסמכים) ידרוש לפחות 10,000 ש"ח, כך שזה לא ישתלם.
  בנוסף לשאלתי האם תמורת 10,000 הש"ח שיקבל יעביר לידינו את החומר שהכין, ענה "מה פתאום, לא תקבלו כלום. אתם משלמים על הטרחה והעבודה שעשיתי עד כה".

  אנו מרגישים שנעשקנו, אך כרגע כבולים, והדיון קרוב. מה האפשרויות העומדות בפנינו?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח