• 27 בנובמבר 2013

  שכ"ט

  שלום רב,
  אבי עבד במקום עבודה כ-30 שנה ופוטר. במהלך שנות עבודתו נשללו ממנו זכויות עובד רבות. כעת אבי מעוניין לתבוע את המעביד. עו"ד מטעם משפחתנו שלח למעביד מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, ובו הוצעה פשרה כי המעביד ישלם לאבי סכום הנמוך מסכום התביעה בכ-160,000 ש"ח, וכי אם המכתב לא יענה, נפנה לערכאות. המכתב לא נענה. כעת בהסכמת העו"ד הנ"ל מטעם משפחתנו, החלטנו להעביר את התיק לעו"ד שמומחיותו היא בדיני עבודה.
  שאלתי היא:
  1. אם העו"ד שנשכור את שרותיו ימשיך את התביעה מאיפה שהופסקה (עד כה נשלח מכתב טרם נקיטת הליכים ובו כימות של סכום התביעה)
  כמה אחוזים נהוג שהעו"ד גובה מסך התביעה וכמה שכר בסיס, או שגובים רק אחוזים או רק שכר בסיס? כמה שכר מגיע לעו"ד במידה ולא זוכים בתביעה?
  2. מהו שכ"ט המקובל לגבות, אם העו"ד שנשכור לא ימשיך את התביעה מאיפה שהיא הופסקה, אלא ינהלה מחדש, כלומר, יערוך חישוב של סכום התביעה מחדש (שכן להערכתנו מגיע לאבי סכום גדול יותר מסכום התביעה והפשרה שהוצעו במכתב טרם נקיטת הליכים).
  תודה רבה.

  27 בנובמבר 2013
 • 2 בדצמבר 2013

  שכ"ט

  אוקיי,
  אבל מהו הנוהג?
  1.כמה אחוזים נהוג לקחת במקרה של תביעה?בערך? 15%?
  2.כמה אחוזים נהוג לקחת במקרה של פשרה?
  3.כמה אחוזים נהוג לקחת לגביי יצוג בערכאה ראשונה? ייצוג בערכאה שניה אם צריך?
  4. הבנתי ששכ"ט והחזר הוצאות שבימ"ש פוסק שייכים ללקוח. אם למשל נקבע שסכום הפיצויים הוא 50,000 + 30,000 שכ"ט והחזר הוצאות. האם לעו"ד מגיע אחוזים מתוך ה50,000 ש"ח או מתוך הסך הכולל ה80,000 ש"ח?

  תודה.

  2 בדצמבר 2013
 • 2 בדצמבר 2013

  שכ"ט

  שלום רב,

  להבנתי משאלתך, עד כה נשלח מכתב התראה בלבד, כך שההליך המשפטי כלל לא החל.

  לגבי שכ"ט של העו"ד שייצג את אביך בהליך, הרי שאין כלל אצבע לומר מהו השכר הראוי, וכל עו""ד מבקש שכר בהתאם לשיקולים רבים כגון מורכבות העניין, ניסיונו והמוניטין של עוה"ד ועוד שיקולים רבים.

  יש כמובן עורכי דין שגובים שכר רק מכספים שיתקבלו (כלומר אם לא זוכים לא משלמים שכ"ט), ויש כאלה שגובים שכר שמוסדר מראש, ללא קשר לתוצאות ההליך.

  2 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?