שכר טירחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 20:47, 26 בינואר 2014

  הייתי בעליה של חברה שפורקה בשנת 2005. נשארתי חייב לתובע כ-400,000 ש"ח בגין ערבות אישית שחתמתי לבנק. שלא באשמתי המשפט נמשך 8 שנים (מתוכם 3 שנים ללא דיונים כלל בגלל שהתובע לא מצא איזהשהם מסמכים). בגלל הסחבת הגיע החוב כולל ריבית והפרשי הצמדה ל-1,200,000 ש"ח. בפשרה ביני לבין התובע נתבקשתי על ידי ביהמ"ש לשלם לתובע סך של 450,000 ש"ח. בימים אלה שילמתי את חובי והוסרו כל העיקולים על דירתי וקופות הגמל שלי. מאז אותה תביעה מלפני 8 שנים, אני מתגורר בארה"ב וכל עסקי מתנהלים שם. למרות זאת הגעתי לארץ ועמדתי בהתחייבותי דהיינו שילמתי מכספי הפרטי 450,000 ש"ח כנדרש(רק בגלל שחתמתי על ערבות אישית לחברה. במהלך 8 שנים אלו שילמתי לעורך דיני שכר טירחה כ-30,000 ש"ח. בימים אלה קיבלתי מעורך דיני מייל תמוה כי אני צריך לשלם לו בנוסף עוד 150,000 ש"ח וזה שליש מסכום החוב המקורי. למרות שנכשל במשפט והחוב צבר הפרשי הצמדה וריבית. יש פה אבסורד לדעתי -עורך דיני היה מעוניין בעצם שתהיה סחבת במשפט והחוב יתנפח וכך גם שכר טירחתו יגדל ללא שוםהשקעה במשפט וניצול היותי בארצות הברית. האם שכר טירחה זה נשמע הגיוני< האם ההסכם חוקי? מדוע לא דיבר איתי מלכתחילה על שכר הטירחה הצפוי אלא רק לאחר סיום המשפט). עורך דיני מסתמך על המשפט:15% מכל טובת הנאה אשר תצמח למזמין(סעיף בהסכם הטירחה).האם חוקי הוא לבקש סכום כזה שכר טירחה כשהמשפט נמשך 8 שנים מתוכם 3 שנים הפסקה וגם זה ךא באשמתי. הוא לא ליבן איתי את פירוש המשפט 15% מכל טובת הנאה אשר תצמח למזמין.האם זה חוקי לבקש סכום כזה?

  השב
 • 11:06, 29 בינואר 2014

  מיקי שלום,

  תשובתי מתחלקת לשניים:

  האחד - לגבי שכה"ט, יש לבחון ראשית את ההסכם עליו חתמת בקפידה ולהבין ממנו, כמו גם מנסיבות המקרה, מה עליך לשלם. בכל מקרה ,על פניו ומתוך תיאור המקרה, אין דבר לא חוקי בדברים .

  השני - נושא טענותיך כנגד עורך הדין ותפקודו הן עניין נפרד, שגם אותו אתה רשאי לבחון כמובן. מומלץ במסגרת ייעוץ מקצועי.  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח