הסכם שכר טרחה - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 15:08, 7 במרץ 2014

  עורך הדין מסרב להעביר לי העתק של הסכם שכר הטרחה בנינו, הוא טוען שהסיבה היא שהוא סוגר עם כל לקוח מחיר אחר בהתאם לתיק וש"אם כל אחד יקבל העתק של החוזה אז הוא יכול להסתבך". לא שאלתי או התעקשתי מעבר לזה כי אניני מעוניין לפגוע ביחסים בנינו ובהליך המשפטי שנמצא בעיצומו מפני שאני תלוי בו ובמוטיבציה שלו לצלוח את התביעה. השאלה שלי האם הדבר חוקי? האם הוא רשאי לסרב לתת לי עותק? מה לדעתך יכולה להיות הסיבה לכך? כבר היה לי איתו תאקל אחד בתחילת ההליך שבו הוא חייב אותי על הוצאות בסך אלפי שקלים בודדים שלא ידעתי עליהם (מוניות ספייסל להעברת מסמכים ועוד...) שהוא לא הסביר לי עליהם וגם לא ציין אותם עד לרגע שהיה צריך לשלם אבל החלטתי לוותר על זה ולשלם. אני חושש שלבסוף הוא ידרוש שוב יותר כסף בסוף ההליך ממה שסוכם...שמתי אצלו צ'ק פתוח, מה שמעלה אצלי את החשש...

  השב
 • 17:38, 11 במרץ 2014

  שלום רב,

  לקוח זכאי לקבל העתק מהסכם שכה"ט עליו הוא חתם.

  תגובה
 • 18:15, 11 במרץ 2014

  כדאי לדרוש לקבל עותק?
  יכול להיות לך מושג מה יכולה להיות הסיבה שהוא מסרב?

  תגובה
 • 15:54, 15 במרץ 2014

  חד משמעית אתה צריך לבקש ולקבל ההסכם עליו חתמת.

  אינני נכנס לספקולציות אודות הסיבות בגינן ההסכם לא נמסר לך עד כה.

  תגובה
 • 09:11, 31 במרץ 2014

  שם תוכן הודעה: צודק עו'ד גל -און. אתה רשאי לבקש העתק מהסכם שכ'ט. אחוז גדול של עו'ד נותנים העתק ואין כל מניעה שאתה לא תקבל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח