שכר טרחה וסגירת תיק - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • גיטי

נשלח ע"יגיטי 12:09, 27 באפריל 2014

אני חתמתי חוזה עם עורך דין על אחוזים בתור שכר טרחה בתיק שלי בהוצאת לפועל. אחרי שניתים ושלושה חודשים אני רוצה לסגור את התיק על סכום הרבה פחות ממה שמגיע לי. בחוזה לא צוין סכום התיק רק האחוזים שלו ויופי כח כעת שאני רוצה לסגור את התיק על סכום פחות הוא לא מסכים טוען שזה לא מכסה את אחוזים והעבודה שלו. האם הוא צודק. האם יש חוק בנושה זה? תודה

השב
  • 15:21, 1 במאי 2014

שלום רב,

באם אני מבין נכון את שאלתך, אזי מדובר בהחלטה השייכת ללקוח ובסמכות הלקוח, כאשר עוה"ד יכול לייעץ ולהמליץ, אבל הלקוח הוא שמחליט לבסוף באם לקחת או לדחות הצעת פשרה/הסדר בתיק.

תגובה
  • 15:40, 16 במאי 2014

שלום רב, בפתיחת תיק על פיצויים נתבקשתי לשלם 500 דולר מע"מ שכר טרחה. התיק הלך (ללא טרחה מרובה מדי על ידי עורכת הדין) לגישור והסתיים בזכייתי ובהחזר הוצאות המשפט - עורכת הדין מיהרה לגבות שכר טרחה נוסף 15% מע"מ וללא בושה גם על ההחזר שלדעתי היה חלק מהסכום המזערי שקבלנו בהליך הגישור.בקבלה ששלחה אלי רשמה רק את הסכום הסופי כשכר טרחה ללא ציון הסכום הראשוני אותו כבר קבלה - יצא שגבתה 41% מסכום שכמעט פחות ממנו קבלתי אני. האם ההליך היה ליגיטימי ? אני מאד אשמח לשמוע את דעתכם. בברכה רבה רותי

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח