תביעת גירושין - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
  • ליאת

נשלח ע"יליאת 12:57, 12 באוגוסט 2014

שלום, לפני מספר חודשים פניתי לעו"ד לענייני משפחה על מנת שתייצג אותי בתביעה משפטית בהליך הגירושים שלי, נקבע שכר טרחה לתשלום - לא הוצג בפני הסכם ולא חתמתי על דבר. עו"ד הדין שלי הגישה 4 תיקי תביעה. מיד עם קבלת התביעה בעלי פנה אליי בבקשה לנסות להגיע להבנות והסכם ע"י הליך של גישור. נכון להיום- ההליך המשפטי נדחה בהסכמתי על מנת לנסות ולגבש הסכם מחוץ לכותלי בית המשפט ובסה"כ עד כה היו 3 פגישות גישור, כעת בשלבי סיום גיבוש הסכם. שאלתי: סכום התשלום לעו"ד שלי פוצל ל- 10 תשלומים (בהמחאות) עד היום שולמו רק 4 תשלומים, חשוב לי לציין שלפני חיוב התשלום הראשון פניתי לעו"ד שלי בשאלה- שתחדד את עלות ליווי משפטי לעומת מצב בו נגיע להסדר קצר ללא משפט (כפי שקרה בפועל) ולא נענתי על כך (אמרה שצריכה לחשוב על כך) אני רוצה לדעת מה הזכויות שלי, ומה אמור להיות הפער בעלויות בין שני המצבים (ליווי תביעת גירושין מלאה אל מול גישור קצר – כל ההליך החל לפני מספר חודשים ומצוי לקראת סיום). תודה ליאת

השב
  • 13:08, 12 באוגוסט 2014

על מנת להשיב עליי לדעת ראשית מה בדיוק סוכם בינך לבין עורכת דינך (גם אן זה היה סיכום בעל פה), וכן מה שולם בפועל.

יחד עם זאת אוסיף, שסיום מהיר של התדיינות משפטית ושל תיק אין משמעותם בהכרח (אם בכלל) הפחתה בשכה"ט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח