• 18 באוגוסט 2014

שכר טרחה עורך דין- נזקי גוף

שלום רב,
    אני מיוצגת על ידי עורך דין בתביעת נזק גוף. שאלתי עוסקת בשכר הטרחה. למיטב הבנתי שכר טרחת עורך דין בנזקי גוף מדורגים מ8% (כאשר מדובר בפשרה מחוץ לבית המשפט), 11% (כאשר מושגת פשרה בבית המשפט) ועד 13% (כאשר מתקיים הליך משפטי). שאלתי היא כזו - במקרה שלי, הפיצוי הושג על דרך של פשרה מחוץ לבית המשפט אולם עורך הדין טוען כי מאחר שהוא הגיש תביעה לבית המשפט מגיע לו 11% מהפיצוי. חשוב לציין כי לאחר ששלח את התביעה לבית המשפט לא עשה עימה כלום ולכן נמחקה מחוסר מעש. זה נראה כאילו הוא שלח את התביעה רק כדי לקבל את ה- 11% מהפיצוי שהרי למרות ששלח תביעה, היא נמחקה והפיצוי הושג מחוץ לבית המשפט. מהי עצתך?

תודה מראש
    מיכל.

18 באוגוסט 2014
  • 21 באוגוסט 2014

ראשית, הפיצויים שאת מציינת הם במקרה של פלת"ד.

בכל מקרה, פשרה לאחר הגשת תביעה הינה ע"פ 11%.

21 באוגוסט 2014
    • 26 באוגוסט 2014

אנ י מבינה, אך הפשרה נעשתה מחוץ לבית המשפט. התעיה הוגשה רק לשם קבלת ה-11%. מה ניתן לעשות?
      שאלה נוספת, לא רק שלא נעשתה כלום עם התביעה אלא שלאחר שהיא נחמקה מחוסר מעש הוא הגיש בקשה לביטול מחיקה מחוסר מעש ולאחר שניתנה החלטה נשלחה לי דרישת תשלום על אגרת פסק דין על משהו שהוא צריך לשלם כי הוא השתהה עם התיק. מה אפשר לעשות במקרה כזה?

תודה שוב ויום טוב

26 באוגוסט 2014
      • 26 באוגוסט 2014

הדבר כבר מצריך בחינה מעמיקה של המקרה במסגרת ייעוץ סדור. לא ניתן לתת מענה ראוי במסגרת מצומצמת זו.

26 באוגוסט 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?