• 14 ביולי 2015

    האם זה חוקי כשעורך דין מקבל פעמיים שכר טרחה?

    בתביעת תאונת דרכים פיצוי נזיקין
    הושג הסכם פשרה
    העורך דין לוקח מהסכום של ההסכם פשרה שמשלמת חברת הביטוח 11% כי זה לא הגיע לבית משפט
    וגם מקבל שכר טרחה מחברת הביטוח ממה שהבנתי (לא יודע מאה אחוז אבל ככה הבנתי שלפי חוק חברת הביטוח חייבת לשלם שכר טרחה)
    אז יש מצב שעורך הדין מקבל פעמיים שכר טרחה?
    הגיוני דבר כזה?

    הינה הסעיפים מחוזה התחייבות לתשלום שכר הטרחה

    "סעיף 1 :11% מכך סכום שאקבל לאחר הגשת התביעה לבית המשפט וטרם מתקן פסקת דין בתיק"

    "שכ"ט עו"ד שנפסק על ידי בית המשפט בהחלטות ביניים יהיה שייך לעוה"ד ללא כל קשור לאמור סעיף 1 בהסכם זה"

    יש מצב שעורך הדין הגן עליו פה בעצם בכך שהוא ידע שהוא יקבל שכר טרחה גם מחברת הביטוח וגם מהלקוח?
    מרגיש כאילו רמאות קצת
    הלקוח לא אמור לקבל את כל סכום הפיצוי שכתוב בהסכם הפשרה? זה חוקי בכלל?

    14 ביולי 2015
  • 14 ביולי 2015

    האם זה חוקי כשעורך דין מקבל פעמיים שכר טרחה?

    שלום רב,

    הנחת נסיבות רבות, שאינן מובנות כולם. יחד עם זאת אבהיר, שבתביעות ע"פ פלת"ד יש הגבלה ע"פ חוק, ומכאן שחל איסור על עו"ד לחרוג מתקרה זו.

    14 ביולי 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?