האם זה חוקי כשעורך דין מקבל פעמיים שכר טרחה? - פורום שכר טרחה - יחסי עורך דין - לקוח

שאלה חדשה
 • אהוד

  נשלח ע"יאהוד 02:50, 14 ביולי 2015

  בתביעת תאונת דרכים פיצוי נזיקין הושג הסכם פשרה העורך דין לוקח מהסכום של ההסכם פשרה שמשלמת חברת הביטוח 11% כי זה לא הגיע לבית משפט וגם מקבל שכר טרחה מחברת הביטוח ממה שהבנתי (לא יודע מאה אחוז אבל ככה הבנתי שלפי חוק חברת הביטוח חייבת לשלם שכר טרחה) אז יש מצב שעורך הדין מקבל פעמיים שכר טרחה? הגיוני דבר כזה? הינה הסעיפים מחוזה התחייבות לתשלום שכר הטרחה "סעיף 1 :11% מכך סכום שאקבל לאחר הגשת התביעה לבית המשפט וטרם מתקן פסקת דין בתיק" "שכ"ט עו"ד שנפסק על ידי בית המשפט בהחלטות ביניים יהיה שייך לעוה"ד ללא כל קשור לאמור סעיף 1 בהסכם זה" יש מצב שעורך הדין הגן עליו פה בעצם בכך שהוא ידע שהוא יקבל שכר טרחה גם מחברת הביטוח וגם מהלקוח? מרגיש כאילו רמאות קצת הלקוח לא אמור לקבל את כל סכום הפיצוי שכתוב בהסכם הפשרה? זה חוקי בכלל?

  השב
 • 12:59, 14 ביולי 2015

  שלום רב,

  הנחת נסיבות רבות, שאינן מובנות כולם. יחד עם זאת אבהיר, שבתביעות ע"פ פלת"ד יש הגבלה ע"פ חוק, ומכאן שחל איסור על עו"ד לחרוג מתקרה זו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אור גל-און

מנהל הפורום: עו"ד אור גל-און

גל-און קפל-שמואלי, משרד עורכי דין, הינו משרד בוטיק המתמחה במספר תחומים משפטיים יחודיים. צוות המשרד
למידע נוסף

053-9376365 חיוג
הודעה

מהו שכר הטרחה המומלץ או הראוי לטיפול בתיק שלך? האם למעשה חתימה על הסכם שכר טרחה עם עורך דין מחייב? מי קבע מהו שכר טרחת עורך דין ומה קורה כשמסיימים תיק בפשרה? כל זאת ונושאים נוספים הנוגעים גם לקהל עורכי הדין, לרבות סוגיית גביית שכר טרחה והסדרת הנושא - בפורום זה.

על שכר טרחה לעורך דין/ מדריך ללקוח