תביעת נזיקין אישית - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • דליה

  נשלח ע"ידליה 11:52, 15 בפברואר 2013

  שלום פניתי לסניף ביטוח לאומי כפר סבא ופקידת במחלקה לנכות כללית נתנה לי אינפורמציה לא נכונה ולא טרחה לבדוק את טענתי לעומקה.מידע שגוי זה גרם לי נזק אדיר. אני יודעת שעל פי פקודת הנזיקין סעיף 7 ניתן לתבוע אישית נציגת ציבור שביודעין הסבה נזק לאזרח. לא מדובר היה בתום לב אלא ביודעין. האם בתכלס נתבעו עובדי ציבור על סעיף זה תודה דליה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  12:13, 15 בפברואר 2013

  היו מקרים שעובדי ציבור נתבעו אישית, אבל במקרה זה רצוי לבדוק קודם כל את האפשרות להגשת ערר מתאים, אם לא נקבעה דרגת הנכות המתאימה או מהסוג המתאים.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.