חוק הדואר ופקנ"ז - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ישראל כהן,

  נשלח ע"יישראל כהן, 16:20, 17 במרץ 2013

  שלום רב, האם נזקים ממונים ושיאנם (עוגמת נפש), שנגרמו כתוצאה מטעות ברישום של דבר דואר רשום יכולה להוות עילה לפיצויים מכוח הפקנ"ז הגם שחוק הדואר מתייחס לנזקים שנגרמו כתוצאה מאבדן או גניבה או שיהוי בדבר הדואר הרשום? כאשר הודעה על דבר דואר נרשמת כאילו מקומה בסניף X בשל טעות נציגי הדואר מזכה בפיצוי?

  השב
 • 16:21, 17 במרץ 2013

  תודה לעונים

  תגובה
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:37, 18 במרץ 2013

  ניתן לתבוע גם מכוח הפקנ"ז, למרות שעדיף דרך חוק ספציפי

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.