אורך התהליך - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • תהליך העתירה לבג"צ

  נשלח ע"יתהליך העתירה לבג"צ 18:36, 11 ביוני 2013

  שלום רב רציתי לשאול - בהנחה ואני עומד בתנאי סף להגשת עתירה לבג"צ (על סמך תקדימים), כיצד עובד התהליך מבחינה מנהלתית: החל מהיום שבאתי והגשתי את הבקשה, מתי היא מובאת בפני שופט, תוך כמה זמן הוא מורה על "צו על תנאי", באילו מקרים מוצא "צו ביניים", ותוך כמה זמן מתקבל פסק הדין הסופי. אני מבין כי ייתכן וזמנים אלו משתנים ממקרה למקרה, אך באופן ספציפי לעתירתי - לתאריכים יש משמעות גדולה, כיוון שזמן המתנה ארוך עלול להוביל לשינוי סטאטוס עבורי. תודה (:

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  13:53, 12 ביוני 2013

  כפי שאתה עצמך רומז, אין לכך כללים. בית המפט מחליט על דחיפות העתירה ופועל בהתאם.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.