ייעוץ דחוף - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • נעם

  נשלח ע"ינעם 13:11, 19 ביוני 2013

  אני מייצג לקוח תושב עזה שחי בישראל מזה שנים רבות. עתרנו להסדיר מעמדו בישראל אך העתירה נדחתה. פנינו לועדה הומניטרית של משרד הפנים, אך בינתיים המשטרה לוחצת לגרשו- אני צריך דרך לקבל צו זמני כדי שיוכל להישאר בארץ זה דחוף מאוד. תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  16:42, 21 ביוני 2013

  אם העתירה נדחתה, קשה לי לראות מה ניתן לעשות, פרט להגשת ערעור. בכל מקרה, עלי לדעת יותר פרטים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.