אי קיום החטלת ועדדת ערר מחוזית - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • מוטי

  נשלח ע"ימוטי 14:07, 22 בספטמבר 2013

  וועדת ערר מחוזית פסקה לגבי אופי הבניה של דירת השכן וכי הבליטה בקי הבניין תהיה באורךשל 60 סמ האם יכולה וועדה מקומית להוציא היתר הנוגד החלטה בתיק זה ולאשר לשכן חלק מהבליטה באורך של יותר ממטר? במידה ואינה רשאית כיצד עלי לפעול

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  16:21, 29 בספטמבר 2013

  לועדה מקומית אין סמכות לתת החלטה המנוגדת להחלטת ועדת הערר. יש לפנות אליה בכתב, ואם לא תהיה תגובה, או שלא תבטל את ההחלטה - יש להגיש תוך 45 יום עתירה מנהלית.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.