האם מס' הפעמים בהם ניתן לתבוע רשות ציבורית מוגבל ולפי מה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 20:52, 14 באוקטובר 2013

  כאשר לנוכח מקרה מסויים מתנהלת עתירה בבג"צ כנגד רשות ציבורית בגין עילה מסוימת , האם ניתן יהיה לעתור כנגד אותה רשות ציבורית בבג"צ במסגרת אותו המקרה בגין עילה אחרת ? או שבגין שהמדובר באותו מקרה יש לעתור לבג"צ בפעם אחת לגבי כל העילות הנובעות מאותו המקרה?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עו"ד עופר יהלום,מנהל הפורום

  15:01, 15 באוקטובר 2013

  רצוי להגיש עתירה אחת בגין כל העילות

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.