גישת בג"צ לתיק באזורי המתנהל בדלתיים סגורות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • י

  נשלח ע"יי 12:39, 16 באוקטובר 2013

  האם בגץ רואה באופן מיידי במע' הממחושבת את מלוא התיק המתנהל בבית הדין האזורי, כאשר מוגשת לו (לבג"צ) עתירה כנגד דחיית הארצי בקשת רשות ערעור לגבי החלטה בבית הדין האזורי. ככל שיש גישה האם היא מתקיימת גם במצב בו ההליכים בבתי הדין מתנהלים בדלתיים סגורות.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עו"ד עופר יהלום,מנהל הפורום

  07:21, 17 באוקטובר 2013

  אני לא מכיר את הנהלים הפנימיים במערכת המשפט....

  בכל מקרה, כשמוגש ערעור יש לצרף את ההחלטה/פס"ד עליהם מערערים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.