הבטחת הכנסה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 18:14, 5 בנובמבר 2013

  האם ניתן להגיש לבג"צ הבטחת הכנסה רטורו או נכות רטרו למספר שנים ללא הכנסה כלל על שלילת הבטחת הכנסה במצב שבו גם הרווחה לא סייעו לי בעת חסרות דיור ואז עברתי ניצול מיני ועוד צרות? כיום מקבלת קצבת נכות נפשי על העתללות בילדות והיצול בתקופות מצוקת דיור.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  14:10, 12 בנובמבר 2013

  דרך הנכונה לערער על שלילת קצבה היא לבית הדין לעבודה. אני מציע שתפני בשאלה לפורום המתאים.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.