טעות משפטית מהותית - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 13:21, 6 בנובמבר 2013

  על מנת שבג" ידון בהחלטה של בית הדין הארצי לעבודה צריך להוכיח טעות משפטית מהותית, להלן 3 שאלות לגבי טעות משפטית מהותית מה היא? 1)האם העובדה שהחלטת בית הדין הארצי ניתנת על סמך תמונה עובדתית מסולפת/מוטעת, מהווה טעות משפטית מהותית? 2)האם הבחנה של בית הדין הארצי בהחלטותו כי הבחינה הנדרשת למקרה הינה בחינה עובדתית, כאשר זה לא נכון מאחר שהבחינה הנדרשת היא בחינה משפטית לגבי שאלה משפטית פשוטה, מהווה טעות משפטית מהותית? 3) אם החלטת הארצי מתעלמת ממעשה בית דין, ומהווה הפרה של מעשה בית דין, האם זו טעות משפטית מהותית? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  14:12, 12 בנובמבר 2013

  התשובות לפי הסדר:
  1) לא
  2) כנראה שכן
  3) אולי - תלוי בעובדות המקרה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.